Autor Zpráva
miamia
Profil
Ahojte,
dá sa prosím urobiť facebook aplikácia tak, aby si užívateľ vybral priateľov a naraz im zaslal nejakú správu? (nie na "zeď" ale priamo ako správu)

ďakujem
P.S. ak by ste ma vedeli nasmerovať, ako na to, budem vďačný :-)
BuGeR
Profil
miamia:
Ahoj.
Ne, tohle nejde. Přes PHP nejde odesílat zprávy, pouze postovat na zeď (teda aspoň teď, pro Facebook PHP SDK)
miamia
Profil
aha, a je nejaká iná šanca, ako spraviť niečo takéto (?): Užívateľ si vyberie povedzme 10 svojich priateľov a im potrebujem následne nejakým spôsobom zaslať link s ich unikátnym odkazom na môj web (napr.nejaký typ notifikácie???). vďaka vopred
BuGeR
Profil
No, je přímo jeden hotový plugin, jde tam i nastavit odkaz.
miamia
Profil
BuGeR, dikes! je to veľmi nádejné pre moje účely. akurát takú podotázku ešte mám, je možné pomocou tohto buttonu aj v mojej aplikácii zistiť, ktorým priateľom to užívateľ poslal? Chcel by som mu zobraziť totiž potom ich zoznam a tiež by to slúžilo na overenie, keď sa užívateľ vráti cez daný link na danú adresu, či ju môže vidieť alebo nie. ešte raz vopred vďaka
BuGeR
Profil
miamia:
Ne to není možné. Jen mě napadá vytvořit vlastní aplikaci, povolit jí prohlížeč inbox (zprávy), a podle toho kontrolovat jestli přišla nebo ne. Ale to by bylo hodně složité.
miamia
Profil
BuGeR:
uf, BuGer, tak to si ma nepotešil a som zase na začiatku. Potreboval by som nejaké jednoduché riešenie podobné ako je Send button, ale s možnosťou zaznamenania, ktorým priateľom to ten user zaslal :( Idem browsovať, či niečo také neexistuje. Alebo ak by som aspoň s použitím toho send buttonu bol schopný každý link v každej správe customizovať pre každého priateľa inak (napr. pridaním inej hodnoty premennej v url), to by mi tiež stačilo... (inak to s tým nápadom overovania, či od konkrétneho usera prišla alebo nie je tiež dobrý nápad, ak by to teda ale nebolo zložité)
miamia
Profil
už som si myslel, že to mám s overovaním prijatých správ v inboxe vyriešené, avšak narazil som na problém, že pri použití send buttonu to užívateľ nevie poslať toľkým priateľom, koľkým by chcel. :/
je nejaké riešenie (najlepšie ako doporučovanie priateľom s možnosťou výberu priateľov kliknutím na nich), kde by môj užávateľ mohol poslať hromadne priateľom link a následne by som to vedel v ich inboxe prečítať? alebo nemusel by som si to z ich inboxu načítavať, pokiaľ by sa dalo do mojej db zaznamenať, ktorým priateľom to užívateľ poslal.

existuje nejaký work-around na toto?


alebo ešte mi napadlo, ak by sa dala poslať notifikácia vybraným priateľom cez moju app, že majú novú správu u mňa na webe priamo do ich fb notifikačného horného "riadku", to by tiež vyriešilo môj terajší problém. dá sa to nejako?
miamia
Profil
vyriešil som to zatiaľ tak, že aplikácia postuje priateľom na wall cez usera príspevky a predtým si zaznamená do db všetkých, komu treba postovať na wall.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0