Autor Zpráva
miamia
Profil
prosím vás, niektoré fb aplikácie majú permissions ako "required", takže ich nemôžem odstrániť (disablovať). potreboval by som pre niektoré funkcie nastaviť presne takúto vec, teda aby ich užívateľ nemohol odstrániť (napr. prístup k informáciam o užívateľovi, postovaniu správ atď). hľadal som na nete, ale ničo som k tomu nenašiel. viete o tom niekto niečo?
shaggy
Profil
miamia:
Ako máš urobenú svoju aplikáciu? Pri autentifikácii používateľa jednoducho nastavíš "scope" podľa toho, čo všetko od neho potrebuješ (napr. tu si pozri časť o scope http://developers.facebook.com/docs/authentication/).
joe
Profil
shaggy:
miamia se ptá na trochu něco jiného. Permissions (tuším že i tak to bylo nazvané jako parametr namísto dnešního "scope") chce mít vždy spojené s jeho aplikací. Tzn. aby si uživatel v nastavení aplikace nemohl odškrtnout například dříve povolené oprávnění pro přispívání příspěvků na zeď.

1. K čemu přesně to potřebuješ? Aplikaci, která by mi například spamovala zeď, u které bych si nemohl toto nastavení zrušit bych si raději smazal kompletně.
2. Můžeš nám poslat nějakou aplikaci, která má nějaké permissions/scope jako požadované?
shaggy
Profil
joe:
Odstrániť už povolené permissions bez toho, aby som odstránil celú aplikáciu zo zoznamu povolených aplikácií môžem iba u tých aplikácií, ktoré som vytvoril ja.
Bežný používateľ môže predsa iba zablokovať (odstrániť) aplikáciu a v tom momente nebude mať prístup k aplikácií (ak ju má dobre urobenú).
joe
Profil
shaggy:
Jo tak tím jsi nám to asi vyřešil :-) Nedošlo mi, že to půjde jen u mojí vlastní aplikace, Facebook nevyužívám, takže nevím jak to pořádně funguje, takže díky za vyřešení problému, pokud si uživatel (kdo není autorem aplikace) nemůže povolovat různá již dřív odsouhlasená oprávnění.
miamia
Profil
joe a shaggy, diky za vaše odpovede. Priblížim to.Pozrite si napr. app Favorite Pages (alebo Yahoo!, alebo Yahoo! Contact Importer a rôzne ďalšie), majú niektoré veci označené v nastaveniach aplikácie ako Required (nedá sa toto odstrániť) a niektoré majú link Remove (toto povolenie môže užívateľ odstrániť). Ja by som potreboval, aby určité boli ako Required (teda keď ich raz user povolí, tak už ich nebude môcť jednotlivo odstrániť, samozrejme len s odstránením celej aplikácie).
shaggy
Profil
miamia:
Vieš nám dať odkaz na jednu z tých aplikácií, aby som si ich nemusel ja pracne hľadať (ty chceš poradiť, nie ja)?
A hlavne, mohli by byť funkčné - Favorite Pages mi nefunguje a pri Yahoo! Contact Iporter mi píše, že je zle nakonfigurovaná.
miamia
Profil
shaggy:
jasné, skúsim priložiť odkaz. http://dl.dropbox.com/u/49094601/2.PNG je obrázok, čo presne myslím (je to tuší po španielsky ale dá sa v tom zorientovať). tie yahoo fb appky sú dostupné ak sa človek naloguje do svojho yahoo.com účtu (myslím niekde v správcovi kontatkov, kde sa dá naimportovať kontakt z rôznych služieb).
joe
Profil
miamia:
A které ty oprávnění potřebuješ jako "Požadované"? Koukal jsem na ty aplikace, co píšeš, ale ani jednu se mi nepovedlo nainstalovat, mají to asi nějaké rozbité.


Zkoušel jsem instalovat několik různých aplikací, co vyžadovaly několik oprávnění a vychází mi z toho, že tyto pak není možné odstranit:

- "Přístup k základním informacím uživatele"
- "Přístup k informacím v mém profilu"
- "Přístup k mým fotkám"
- "Zasílat mně e-maily"

ale například tyhle (a určitě i další) už jdou:

- "Zveřejňovat na Facebooku vaším jménem" (možnost posílat příspěvky na zeď) - to je to co máš zakroužkované
- "Access posts in your News Feed"

Podle mě to tedy ovlivnit nejde a určuje si sám Facebook, které jsou odstranitelné a které nikoli.

shaggy:
Tak jsi se spletl, není to tak jak píšeš. To jestli to je nebo není má vlastní aplikace na to nemá vůbec vliv.
shaggy
Profil
joe:
Schválne som to pozeral na druhom účte (ktorý nie je administrátor tých aplikácií) a každú z tých aplikácií som mohol odstrániť len ako celok, nie iba jednotlivé oprávnenia. Ale môže to byť tým, že nevyžadujem nejaké rozšírené oprávnenia, ktoré má miamia na mysli.
joe
Profil
shaggy:
Takže tim chceš říct, že jako administrátor té app si můžeš zrušit oprávnění pro e-mailovou adresu, ale jako ne-administrátor ti to nejde? Takhle to u mě teda nefunguje.

OT: Facebook zrušil možnost zvolení anonymní e-mailové adresy?
shaggy
Profil
joe:
Tie možnosti, ktoré ukázal miamia mám iba u starších aplikácií (nie mojich).
Pri mnou vytvorených/spravovaných aplikáciách (cca 4) mám pri "permisions" malý krížik, ktorým ich môžem odstrániť (bez toho, aby som dal preč celú aplikáciu). Ale keď sa prihlásim pod iným účtom, nič také tam nemám. Je to pre mňa záhada.
Ja fb aplikácie nerobím dlho, netuším, či sa tam niečo zmenilo. Ale všimli sme si, že v poslednej dobe sa tam musia diať veľké zmeny (pravdepodobne spojené s Timelineom), občas tam niečo nefunguje a vyskytlo sa aj pár bugov (napr. začali pri FQL dopytoch posielať fbid ako integer a nie ako string, čo robí pri json_decode v php problémy).
miamia
Profil
shaggy:
presne ten malý krížik som myslel, ktorým sa dajú odstrániť už raz udelené povolenia. Nikde som ale nenašiel napísané, či sa to rôzne správa pre staršie vs. novšie aplikácie. Ak by niekde bolo jasne uvedené, že v nových sa to nedá explicitne nastaviť (aby si user nemohol niektoré už udelené povolenia odobrať), tak by som sa s tým nezaoberal, ale nikde som to nenašiel v dokumentácii :/ Jediné východisko asi bude stále checkovať v mojej aplikácii permissions, a ak niektoré budú chýbať, tak to usera upozorní a nedovolí mu to ju používať ďalej.
joe
Profil
miamia:
Oprávnění kontroluj těsně před tím, než ho chceš využít. Tak bys to měl podle mě dělat jak u starších, tak i novějších aplikací. U těch starších jsem si všimnul, že tam je ten křížek, o kterém oba píšete... U novějších mám "Remove", ale jen u některých jak jsem psal. Když to shrnu, mají v tom binec.
miamia
Profil
joe:
vďaka joe, idem teda spraviť nejaké logické overovanie a vypisovanie hlášok do appky. inak presne ako píšeš "mají v tom binec" :D mohli aspoň do dokumentácie napísať ako sa chovajú ich rúzne verzie. dikes za pomoc!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0