Autor Zpráva
jares16
Profil
Dobrý den, potřeboval bych poradit jak se řeší přenos dat zadaného do formuláře přes 2 stránky bez přenosu v URL. Například u e-shopu 1. stránka - vyplnění údajů, 2.stránka - kontrola údajů a odtud button na zpracování dat. Napadlo mě tyto data znovu uložit do skrytého formuláře pouze s viditelným buttonem nebo sessions. Jaké je ideální řešení tohoto problému?
Děkuji.
Ugo
Profil
session, cookies, skryté prvky (stačí jeden), tmp soubor + session/cookies, tmp záznam v db + session/cookies. Já bych to řešil přes session.
jares16
Profil
děkuju za odpověď, asi se přikloním k té session, ale pokud bych se rozhodl řešit to pomocí tmp nebo db a jednalo by se o např. o objednávku bez registrace, tak nemám žádný unikátní klíč pod kterým bych mohl k datům přistupovat a následně smazat.. napadla mě ip uživatele.. ale pokud by přistupovali 2 ze stejné IP tak by docházelo ke kolizím.. je tu nějaký jiný klíč který by se dal využít?
Keeehi
Profil
jares16:
Vygenerovat nějaký unikátní klíč a ten si uložit do cookie (což je vlastně v důsledku to, co dělá SESSION)
jares16
Profil
děkuju, moc jste mi pomohli :-)


ještě jedna věc :) Ugo psal skrytý prvek (stačí jeden) to jako například pole hodnot přes serialize a unserialize a třeba zahashovat?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0