Autor Zpráva
xszaboj
Profil
Ahoj, mám takový problém:
  echo'
    <tr >
      <td>'.$zaznam['jmeno'].'</td><td>'.$zaznam['prijmeni'].'</td><td>'.$zaznam['tel'].'</td><td>'.$zaznam['email'].'</td><td>'.$zaznam['adresa'].'</td><td>'.$zaznam['datum'].'</td><td>'.$zaznam['cas'].'</td><td>'.$zaznam['cena'].'</td><td><a href="#">Detail</a></td><td><img src="images/red.jpg" /></td>
      <td>
        <select name="status" onchange="submit()" >
        <option value="1" selected="">Nevyřízeno</option>
        <option value="2">Čeká</option>
        <option value="3">Vyřízeno</option>
      </td>
    </tr>
  ';
takhle vypadá vypsání 1 záznamu z databáze. A každý záznam má určitý status 1-3. Každá záznam má také unikátní ID. A teď můj problém: chtěl bych udělat že když uživatel vybere ze select boxu status 1 nebo 2 nebo 3 tedy provede se onchange="submit()" tak se do nějaké proměné uloží ID toho záznamu na kterém se onchange provedlo protože jich může být vypsáno v jednom formu klidně tisíc. a já si pomocí té proměné jen aktualizuji stav záznamu v databázi... Takže to nemusí být realizováno přes submit() pokud někdo víte lepší řešení sem sním.
Str4wberry
Profil
Nejlepší by mi přišlo použít AJAX a při onchange si zavolat JS funkci (které předáš něco jako $zaznam["id"] a hodnotu toho <select>u). A tato funkce vyšle požadavek na ukládací skript (a případně zobrazí odezvu).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0