Autor Zpráva
Thewest
Profil
Ahoj,
mám web http://zs-2.xf.cz/upload/na který mohou uživatelé co se tam podívají nahrávat soubory.Začínám s PHP, takže toho moc o PHP nevím
Nejde nějak udělat, aby když nahrávaj svůj soubor aby tam zadali svůj mail,soubor a nějaký popis třeba jak obrázek vypadá(kdyby ho někdo přemezal, tak ji napíšu)a aby mě se jeho mail i jméno souboru se uložilo třeba do txt nějak taghle: "DSC021.jpg jmeno@domena.com popis" nebo i nějak jinak. Jenom abych věděl kdo nahrál jaký soubor a jaký má mail atd.

Předem díky za odpovědi
Someone
Profil
Generuj obrázkům unikátní ID a podle toho je pojmenuj, je nesmysl ponechávat původní názvy.
Cituji ze stránek: Nahrávejte prosím soubory do 1MB - 1,5MB. Pokud nahrajete větší soubor, může být smazán, ale nemusí, pokud bude volno místa a nebude mít velikou kapacitu. Jestli chceš mít nějaký limit, tak ho nastav v PHP, tímto se nikdo (dle mého názoru) řídit nebude.
Thewest
Profil
díky, ale neznáš nějaký PHP script, který dovolí nahrát pouze do 1MB ?
Someone
Profil
Dá se to napsat všelijakými způsoby, stačí k tomu jednoduchá podmínka IF, tady ti nikdo scripty psát nebude, od toho jsou tu Práce a Zakázky, tímto způsobem se tvorbu stránek nikdy nenaučíš (kopírováním a vkládáním scriptů.) Pokud o to ani nemáš zájem, tak odkazuji na již zmíněné práce a zakázky. V opačném případě si vyzkoušej obyčejný upload, najdi si něco o $_FILES, najdi si něco o podmínkách a najdi si něco celkově o základech PHP.
Thewest
Profil
Díky za odpovědi
martin1312
Profil
mozes to kontrolovat napriklad takto
if($_FILES["file"]["size"] > 1048576)
{
echo "Obrazok je vacsi ako 1MB";
}
Thewest
Profil
Můžu se jenom zeptat, co znamená to číslo 1048576 ?
To jsou bajty?
martin1312
Profil
ano
Thewest
Profil
moc díky


Hodně jste mi poradily.Teť už vím co potřebuji.


Ale je tu ještě jedna věc.
Nejde nějak udělat, aby když nahrávaj svůj soubor aby tam zadali svůj mail,soubor a nějaký popis třeba jak obrázek vypadá(kdyby ho někdo přemezal, tak ji napíšu)a aby mě se jeho mail i jméno souboru se uložilo třeba do txt nějak taghle: "DSC021.jpg jmeno@domena.com popis" nebo i nějak jinak. Jenom abych věděl kdo nahrál jaký soubor a jaký má mail atd.

Someone:
Generuj obrázkům unikátní ID a podle toho je pojmenuj, je nesmysl ponechávat původní názvy.
Když generuju ID, tak uživatelé nebudou vědět jaký maj ID a do adresy budou chtít zadávat jméno svého obrázku.(Leda že by se ID generovalo automaticky)

Pokud se id negeneruje samo, pomůže mi někdo jak vytvořit to co píšu nahoře? ↑

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0