Autor Zpráva
rybarada
Profil
Zdravím, mám dotaz: Jak dlouho jste se učili PHP? Podle čeho? Knížky? Jaká metoda zapamatování se Vám osvědčila? Děkuji za odpovědi Adam
shaggy
Profil
rybarada:
Načo ti bude táto odpoveď? Naše učenie sa nedá porovnávať s tvojim - my sme sa totižto skutočne učili (ty si zatiaľ neprejavil náznak učenia sa).
+ to, že s vypytuješ na každú blbosť predlžuje čas na trojnásobok.

Ale ak to chceš prepočítať na teba (podľa toho ako sa vypytuješ a ako si schopný učiť sa), tak približne 10 rokov.
Taps
Profil
rybarada:
já jsem se hodně věcí naučil z miniRS. Studoval jsem jednotlivé soubory a jejich funkčnost
rybarada
Profil
shaggy:
Účím se, i když je mi 12 a mám povinosti okolo ZŠ. Promiň, že se vyptávám na každou blbost, ale prostě to chci vědět. Nevěděl jsem, že Vás tím otravuju :(

Taps:
Díky za tip, zkusím :-)
FEIL
Profil
Ja osobne sa učím do dnes. Preštudoval som si nejaké základy a postil sa do kódovania ligy ( samozrejme že nie celej). Niečo už bolo a bolo to nepoužiteľné. Za pomoci google a jakpsatweb.cz som študoval skúšal ale hlavne veľa si lámal hlavu a tak postupne písal svoje skripty (občas časť kódu skopíroval) a tak pomaličky.
rybarada
Profil
FEIL:
Aha, také to tak zkouším :-)
shaggy
Profil
rybarada:
Účím se, i když je mi 12 a mám povinosti okolo ZŠ
Nezmysel. Povinnosti okolo ZŠ nie sú ani zďaleka také, ako povinnosti, ktoré ťa čakajú neskôr. Ja som sa v tvojom veku učil programovať (vtedy to bol Pascal) bez toho, aby som každú chvíľu niekoho otravoval. Základom učenia je (chvíľka napätia): učenie. Za učenie považujem, keď sa pýtaš na každú drobnosť, to sa máš naučiť. Ty si máš zohnať literatúru, zdroje (ktoré sme ti ponúkli) a študovať a nie žiadať od ostatných, aby to napísali za teba. Tak sa nikdy nič nenaučíš.
Someone
Profil
rybarada:
Nejlepší je pochopit. Vědět proč a jak. Výborná věc je procvičování, mít PHP na localhostu a trénovat si, od obyčejného echa, podmínek až po složité scripty.
Mároš
Profil
Měl jsem to měl skoro stejně jako FEIL...
Nejdřív jsem začínal na blog.cz (vím, nemá to s programováním nic společnýho :D ), pak jsem si usmyslel, že chci vlastní blog. Zaregistroval jsem se na ic.cz, hodil tam wordpress, nějakým záhadným způsobem nainstaloval, zkoušel, testoval, zkoumal co a jak... Pak jsem vyzkoušel spousty jiných a teď jsem se pustil do vlastního CMS...
Jo a pak jsem si pořídil z edice cpress pár knížek o PHP.

Chce to zkoušet, furt psát a psát a psát. Mároš :)
rybarada
Profil
shaggy, Someone, Mároš:
Díky za rady, shaggy, si borec (to myslim vážně), když si v mém věku učil programovat. Nebojte, nebudu otravovat, nebo alespoň dokud nepřečtu 504 stran php tvorba interaktivních internetových aplikací, jsem na 59, doufám, že se něco naučím. S pozdravem Adam
Darkry
Profil
rybarada:
Já jsem se naučil PHP podle seriálu na zive.cz (si dohledáš hledej PHP :)), je to sice starší, ale když se od tamtud nebudeš učit OOP (a na to máš času až až) tak je to všechno více méně aktuální.
Ugo
Profil
seriál na linuxsoftu to byl asi muj největší zdroj, seriály tedy nečítávám od začátku, ale na přeskáčku dle toho co zrovna potřebuji. Předně číst a číst a nic nedělat je jako .. nic nedělat, je potřeba na to přijít, přečíst náznak a pak se pokoušet, ale vyžaduje to ohromnej předpoklad ... že tě to bude bavit, kdysi mě programování bavilo a i bez znalostí sem udělal víc věcí než jsem teď schopnej, přestože mi už ten jazyk nic nedává. Do použitelné podoby než splácáš téměř cokoliv co chceš, tak by to mohlo trvat tak půl roku, delší proces je zdokonalování .. to je na celej život :-P

http://www.linuxsoft.cz/php/
weroro
Profil
Darkry:
Díky za rady, shaggy, si borec (to myslim vážně), když si v mém věku učil programovat.

rybarada:
jsem na 59, doufám, že se něco naučím.

ak tú knihu čítaš tak ako si si prečítal shaggyho príspevok, tak sa nenaučíš nič. V každom prípade musíš pochopiť daný jazyk, osvojiť si jeho syntax a mať to najhlavnejšie - vrodenú predispozíciu algoritmicky myslieť. Naučiť sa nejaké postupy je v pohode, ale čo vtedy keď sa dané postupy nebudú dať aplikovať práve na tvoj problém? Vtedy to musíš riešiť ty sám. Ja PHP neviem, ale za to viem iné jazyky, a keď sa náhodou dostanem k PHP, tak nie som až tak stratený (pokiaľ neriešim fakt nejakú blbosť s multimédiami - najčastejšie obrázky), pretože veľa jazykov je si podobných.

edit:// Že by nejaký bug? Dal som citovať rybarada a citujem Darkry-ho. :)
rybarada
Profil
weroro:
aha :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0