Autor Zpráva
oliver21
Profil *
Pracujem teraz nejaky cas s Nette 2.0 a ten fw mi pripada akysi pomaly, uz len nacitanie holej stranky je velmi pomale (200 ms).

A okrem toho ako keby stranka pri nacitani "trhala". Neviem cim to je, ale pravdepodobne najvacsi podiel viny na tom maju rozne "vylepsenia" ako formát Neon, ktore su niekolko-nasobne pomalsie ako nativny XML alebo JSON.

Ked to, porovnam s vlastnym PHP frameworkom (50 ms) tak je to obrovsky rozdiel.

Viete mi doporucit nejaky rychly a zaroven mocny MVC webovy framework? Nemusi byt len v PHP.
Str4wberry
Profil
Nebrzdí načítání stránky s použitím Nette zapnutý debugger?
Mároš
Profil
Taky bych řekl, že je to způsobené Debuggerem. Pokud se nepletu a pokud vyvýjíš na localhostu, tak zároveň RobotLoader prochází složky při každém reloadu a obnovuje se cache. Asi bych to zkusil hodit na hosting nebo nastavit natvrdo produkční mód. Popřípadě napsat na Nette forum, kde ti poradí líp / rychlejš než tady :)
oliver21
Profil *
Dakujem za tipy, ale to nebude NDebuggerom, NDebugger, som si pridal aj do svojho FW a stránku mi to vobec nebrzdi, ako som uz pisal mam 40 - 50ms, Nette ma vzdy okolo 200 +- 20 ms. na vypnutie obnovovania chache nestaci toto? configurator->setProductionMode($configurator::PRODUCTION); lebo som to prepol ale na rychlosti sa nic nezmenilo.
Ugo
Profil
Ano nette je "pomalé" smiř se s tím v závorkách to píši proto, protože mezi přímou konkurencí (zend, symfony, cakephp) je to drak. Robot neprochází složky vždy, to by se do 200ms nedostalo. Na rovinu i tvých 50ms je moc, tedy jestli to máš na xampu (a nejedná se o komplet stránku s X dotazy do db) tak to ještě jde. Na hostingu ti to ale nejspíš poběží rychleji, tam mají lepší nastavení a stroje.
Majkl578
Profil
oliver21:
Než tu budeme dělat nějaké závěry špinící Nette, zajímalo by mě, na jakém počítači jej zkoušíš.
Samozřejmě, že Nette, stejně jako jakýkoliv jiný framework, bude pomalejší než čisté PHP. To je zajisté dáno tím, že frameworky jsou komplexní nástroje, které ale zároveň usnadňují vývoj aplikací (OOP, MVC, šablonovací systémy atd.).

Když se vrátíme k rychlosti Nette, považuji jej za rychlý framework. V PHP programuji jedině v něm a s jeho výkonem rozhodně nemám problém, mnohem větší výkonnostní problémy způsobují jiné, komplexnější nástroje, například Doctrine 2 ORM.

Pro srovnání jsem ze stránek Nette stáhnul aktuální verzi (Nette Framework 2.0.1 pro PHP 5.3 nebo 5.4). Následně jsem spustil sandbox (na notebooku s procesorem Intel Core i3 + PHP 5.4.0 + nginx/1.1.17).
Při 2. a dalším načtení (1. se generuje cache) se execution time pohybuje kolem 70ms a 6.31MB s vyplým APC a kolem 25ms a 2.92MB se zaplým APC.
oliver21
Profil *
Ja nic nespinim, len hladam alternativu - nejaky rychly framework, o tom som zalozil aj tento thread. Nette som spomenul len ako priklad, preto ze s nim momentalne pracujem a nie som spokojny s vykonom.

Nechcem ziadne molochy ako Zend, Symfony, alebo Cakephp, ale nieco male, rychle a jednoduche.

Staci ked to bude obsahovat MVC, routovanie a komponenty. Nemusi to mat vlastny konfiguracny format, ani db vrstvu, pouzijem trebars NotORM.
Lamicz
Profil
Micro PHP
Ugo
Profil
všechno co potřebuješ sic splňuje muj FW, ale doporučim ti spíš codeIgniter/kohana. CI je podle mě jednoznačně nejlepší fw 3. stran jaký sem poznal, ještě si myslim může bejt zajímavej Yii, ale ten sem nikdy neotestoval ani na tom nejlehčim.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0