Autor Zpráva
W4C
Profil
Zdravím,
potřebuji udělat tohle,ale nedaří se a nedaří:

1/URL chci zalomit pomocí wordwrap() max po 120 znacích. Obsahuje kdekoliv uvnitř mezery(prázdné znaky) - sice to byl problém,ale to jsem vyřešil pomocí CSS: PRE.wrd, takže se už URL nezalamuje na prázdných znacích.

2/Když chci následně výslednou URL zkopírovat, tak kopíruji 2řádky rozdělené URL místo jednoho řádku celistvé URL, což se mi nehodí do krámu

Jak tedy docílím toho, aby šla URL zkopíroval celistvá (tzn bez mezery vzniklé po zalomení a v jednořádkovém tvaru)?
<style type="text/css">
PRE.wrd {white-space: inherit;}
<!-- end style -->
<?php
$puvodniTvarUrl="dloooouha URL"
$puvodniTvarUrl2 = '<PRE class="wrd">'.wordwrap($puvodniTvarUrl,120,"\n",true)."</PRE>"; 
?>

Dvouřádkový výstup(s mezerou na konci prvního řádku po zalomení) např:

http://www.google.cz/ url?sa=t&rct=j&q=test&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CDMeFjAC&url=http%3A%2F%2
Fwww.test156.cz%2Ffiles%2Fsoubor.html&ei=hnrhaT7řtyhoj2s4QwL9wzrrAjudg=sUjCNGtDVJ9IT9MxSrZGVd
Str4wberry
Profil
A proč URL vůbec zalamuješ, když ji nechceš mít zalomenou?
W4C
Profil
Jedná se o porovnávací script - dekódování search stringů v URL(+fix mezer,entit v URL apod) - Vyjede z toho funkční link. Na webu to chci zalomené max na šířku 120,ale po zkopírování z webu to chci mít nezalomené(jako originál)
Str4wberry
Profil
V tom případě neměň white-space a rozkouskuj si URL značkou <wbr>, tu by neměl žádný prohlížeč brát při kopírování jako mezeru.

Mimochodem, je nutné, aby ten odkaz byl celý viditelný? Pokud je určený pouze k tomu, aby si ho někdo zkopíroval, tak může být výhodnější ho umístit do <input>u a po kliknutí do něj celý odkaz označit.
W4C
Profil
Je zajímavý, že o tagu <wbr> jsem v životě neslyšel...:D
-funguje to sice opravdu tak, že link se po zkopírování nezalomí ,ale kupa problémů zase navíc přibyla:

1/Když je celá URL bez mezer, tak se to zalomí kus mimo nastavenej DIV(šířka stránky) a roztáhne mi to stránku.
2/ rozměr 120 a jiné ve wordwrapu se nebere při použití <wbr> ani zdaleka vážně/každej prohlížeč to zobrazí jinak/.
3/Více mezer těsně za sebou se smrští na jednu

Ten wordwrap je ale stejně dost nešťastná funkce - nefunguje přesně jak má ani s br
Ohledně té viditelnosti big linku - použít na to jen <input> je sice dobrej nápad,ale vizuálně potom porovnat rozdíly nejde, ten původní způsob je přehlednější a určitě ho tam chci mít.

Takže udělám to takto:
Pro vizuální přehled nechám vše v původním stavu
Pro zkopčení celistvého linku hodím link pod to, do inputu nebo do textarea, jak jsi psal.
a kašlu na to

Díky moc !

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0