Autor Zpráva
noName
Profil *
Mohl by mi někdo poradit jak z toho textu dostat jen div, který má class content? Zkoušel jsem to tímto způsobem, ale pořád mi to vypiuje i ostatní divy. Díky za rady.

$string = '<div class="content">Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industrys standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in<p> the 1960s with the release of</p> <div id="neco">Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently</div> with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.</div><div class="out">Já jsem div, který už ve svém textu mít nechci, ale stejně tam neustále je a nevím proč.</div>';

preg_match('/<div class="content">(.+)<\/div>/', $string, $matches);
var_dump($matches);

Moderátor Joker: Titulek „Pomoc s reg. výrazem“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Majkl578
Profil
Přidej modifikátor U.
noName
Profil *
Majkl578:
Diky. V uvedeném příkladě to funguje, ale abych byl přesný tak bych potřeboval vzít celý obsaho novinky ze novinkach. Nezajmá mě to, co je okolo, ale pouze samotný obsah novinky. Když to udělám takto:

preg_match('/<div class="content">(.+)<\/div>/U', $page, $matches);

Tak výše uvedený kód funguje, ale v případě detailu novinky už bohužel né. Mohl by jsi mi poradit jak to udělat lépe v případě té novinky? Díky za pomoc.
TomasJ
Profil
Nějak nechápu jaké novinky. Čerpáš z Novinky.cz? Tam je struktura novinky trochu jiná.
<div id="contentArticleBox"> <p id="articleDate" class="publicDate">  Dnes 19:20  </p> <div class="articleBody" id="articleBody"> <!-- Sklik-kontext-start --><p>Zájezdy... text novinky ...
noName
Profil *
Ano, beru z novinky.cz. jenze kdyz to vezmu cele tak tam jsou i dalsi novinky a podobny veci, kterych se potrebuju zbavit.

Btw: jsem na mobilu, omlouvam se, ze to je bez diakritiky.
pidusak
Profil
Nebylo by lepší to tahat z RSS kanálu?
noName
Profil *
Bylo, ale bohuzel to potrebuju resit timto zpusobem.
pidusak
Profil
noName:
v tom případě vybírej jen ten nejhlubší div, jak píše TomasJ tak je to ten s articleBody.
noName
Profil *
Díky všem!:)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0