Autor Zpráva
crash01
Profil
Zdravím,
mám takový problém. Dělám v Kohaně možnost pro nastavení avataru uživatele, ale nevím jestli mám v modelu použít pouze metodu pro nastavení avataru, nebo jít ještě hlouběji a udělat speciálně model pro avatar s metodami pro přidání, odstranění. Co je podle MVC správně?
Mám v tom docela solidní guláš :)
Nox
Profil
Nic není "správně", u všech řešení je třeba zvolit míru komplexnosti adekvátní danému problému, požadavkům a případně očekávaným úpravám/rozšířením projektu
Ugo
Profil
Tohle by mě taky zajímalo, ne ani tak co je správně (správně je to co funguje a vyznám se v tom :) ) ale co s těmi daty které by skoro měli mít vlastní modul. V modulu jim bude chybět databáze a třeba při updatu je to takových kontrol, že v controlleru o tom nechci ani slyšet a v modelu se mi to taky nelíbí jelikož to narušuje jeho jednoduchost a dává závislost na něčem o čem on ani neví. :)
crash01
Profil
Nakonec jsem se rozhodl pro samostatný model pro Avatar. Stejně jsem v budoucnu přemýšlel nad možností implementace třeba i gravataru a takhle to bude přehlednější a také méně závislé (Model pro práci s avatary mohu použít ještě jidne, bez potřeby celé třídy user).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0