Autor Zpráva
Zdeno S.
Profil *
Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně proměnné ve vloženém souboru.
Když ve vnořeném souboru (menu.php) definuji proměnnou $zkouska, tak se při načtení hlavního souboru index.php (chyba je také u jiných souboru) vypisuje hláška Notice: Undefined variable: zkouska in C:\web\www\podlesi\mako\index.php on line 93. Stejný problém je u všech ostatních proměnných. Žádnou proměnnou ve vnořeném souboru prostě nelze identifikovat.
Nemyslím si, že bych proměnné definoval špatně, neboť na starém PC vše fungovalo a také na stránkách www.fcpodlesi.cz/mako web funguje podle mých představ (až na design).
Nevíte někdo, kde může být problém? Nevím, zda mám špatně nastavené php nebo server apache. Bohužel jsem řešení daného problému nenašel ani na googlu.
Předem děkuji za radu
Someone
Profil
Na stránkách může být vyplé zobrazování chyb. Bez samotného PHP kódu neporadíme.
Tori
Profil
Zdeno S.:
Ještě tip od boku: vnořené soubory se nemohou includovat uvnitř nějaké funkce? pokud ano, to je příčina.
Zdeno S.
Profil *
Soubor menu v souboru index mám vložen následovně: include_once("menu$rok.php");, proměnnou rok mám definovanou rovněž v souboru index.php.
V souboru menu$rok.php definuji proměnnou $aktualnirok.php: $aktualnirok = 2012;, přičemž v prohlížeči se zobrací hláška: Notice: Undefined variable: aktualnirok in C:\web.www.podlesi\mako\menu2012.php on line .... Prozatím v php používám jen základní věci, takže si nemyslím, že bych zdrojový kód zkomolil. Zejména funkčnost na starém PC a na webu mě v tom utvrzuje. Chybové hlášky (notice) jsem zkoušel vypnout, ale tudy cesta nevedla. Pro řádnou funkčnost potřebuji, aby byly proměnné čtené i ve vnořených souborech.
Prozatím díky alespoň za odezvu...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0