Autor Zpráva
eM.
Profil *
Zdravím,
potřebovala bych trochu nakopnout, jakým směrem se vydat. kalendář. Jedná se mi o proměnnou selected days.
Naselektovala jsem si svoje data, naformátovala je, tak, že proměnná jsou čísla. Ale v kalendáři se nic nezobrazí. Myslím, že bych tu měla mít pole, ale nevím, jak ho tam vložit, nebo spíše kam - zrušit while? Nebo načítat pole ve while?
Díky za každou radu :-).
$sql33="SELECT list_akce.*,DATE_FORMAT (datum_a_cas_od, '%Y ') AS rok,DATE_FORMAT (datum_a_cas_od, '%e ') AS den,DATE_FORMAT (datum_a_cas_od, '%c ') AS mesic FROM list_akce";
if($vys123 = mysql_query("$sql33")){

while ($row = mysql_fetch_array($vys123)){

$selected_days[$row['rok']][$row['mesic']][$row['den']] = true;



}
}
panther
Profil
eM.:
pole skládáš v cyklu dobře, když si ho dáš za while vypsat: print_r ($selected_days), uvidíš údaje v něm. Tipl bych si, že pole naplněné máš, ale pak ho špatně zpracováváš při výpisu samotné tabulky.

V SQL dotazu nemusíš tahat rok, měsíc a den každé zvlášť, ale pokud tyto údaje nebudeš později nikde používat, použij přímo DATE_FORMAT (datum_a_cas_od, '%Y%e%c') as datum.
eM.
Profil *
panther:
No, tak chodí to blbě v tom poli...místo aby chodilo požadované $selected_days[rok][mesic][datum], chodí Array ( [2012 ] => Array ( [2 ] => Array ( [27 ] => 1 ) ) ) Array ( [2012 ] => Array ( [2 ] => Array ( [27 ] => 1 ) [1 ] => Array ( [14 ] => 1 ) ) ) Array ( [2012 ] => Array ( [2 ] => Array ( [27 ] => 1 ) [1 ] => Array ( [14 ] => 1 ) [4 ] => Array ( [25 ] => 1 ) ) ) ...
Ve vypisu je zpracované opět pomocí while...


eM.:
Respektive, možná je to dobře, akorát já se v tom nevyznám :-D
panther
Profil
eM.:
samozřejmě, vždyť to je správně. Jak by podle tebe měl vypadat dump pole, které lze schematicky za pomoci proměnných zapsat jako $selected_days[rok][mesic][datum]?

Můžeš si to ukládat třeba jako:
$selected_days[$row['rok'] . '-' . $row['mesic'] . '-' . $row['den']] = true; // $selected_days[2012-04-03]
$selected_days[$row['den'] . '. ' . $row['mesic'] . '. ' . $row['rok']] = true; // $selected_days[03. 04. 2012]
Nebo jakkoliv jinak, je to jen na tobě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0