Autor Zpráva
pito
Profil
Ahoj,
Potřeboval bych poradit.
Mám stránku kde je text a mám tam i 2 odkazy přes které si přepínám tu část kterou potřebuji:
    <li><a href="#aktualni">Aktuální články</a></li>
    <li><a href="#historie">Historické články</a></li>

    <div class="block_content tab_content" id="aktualni">
blablabla..... atd vsude text
</div>


<div class="block_content tab_content" id="historie">
<a href=\"clanky.php?m=$back_month&y=$back_yaer\"><</a>&nbsp;<a href=\"clanky.php?m=$next_month&y=$next_yaer\">></a>


blablabla..... atd 
</div>

U historie mám přepínání roků. Tedy Rok 2012 < >
Když kliknu na šipku př. do prava tak by mi mělo najet rok 2013 taky že najede jenomže mi to najede zas na začátek stránky tedy na aktuální a musím si zas přejít pomocí odkazu na historické články.

Proto potřebuji někde vložit do těch odkazů šipek ten #historie zkoušel jsem to nějak,ale pořád nic
př.
<a href=\"clanky.php?m=$back_month&y=$back_yaer#historie\"><</a>&nbsp;<a href=\"clanky.php?m=$next_month&y=$next_yaer#historie\">></a>

pořád mi to najíždí na začátek.Chci aby se to po kliknutí na další rok hned objevilo u historických článku a né na začátek.
Děkuji předem za pomoc
Alphard
Profil
Někdy jsem prvkům kromě id (samozřejmě unikátního) dával i name, nevím, jak je to aktuální a jestli to nebylo zbytečné. Ty úvodní kotvy fungují?

Odkazy (po zpracování php) jsou vytvořené správně?
Místo < a > by bylo rozumné použít entiu.

Jestli to máte někde online, dejte odkaz.
pito
Profil
Alphard:
- úvodní kotvy fungují.
- ano odkazy jsou správně vytvořené jenomže se mi tam pleté to #historie nevím kde přesně to usadit aby to bylo funkční.

online to momentálně nemám.
pito
Profil
neexistuje něco jiného místo toho #?
Nešlo by to třeba přes onclick?
Alphard
Profil
pito:
# by mělo fungovat, ale nikdo není schopný pochopit, kde je problém. Kdybyste to dal online, možná je to už den vyřešené.
pito
Profil
zde je odkaz: www.stolarskeprace.cz/chilistats/administrace.php
login: test
heslo: test

Potom nahoře je menu tam kliknete na statistika.
A po najetí se tam objeví graf u kterého je vpravo nahoře ty odkazy #neco. Když kliknete na Za rok tak naskočí sloupcový graf kde zas vlevo nahoře je to přepínání roku se šipkami. Když zas kliknete na jednu s tých šipek naskočí to zpátky na ten graf co byl na začátku.
Poté musíte znovu kliknou na ten odkaz Za rok kde už bude změněný ten rok,ale to právě tak nechci potřebuji aby mi to přesměřovalo hned na ten odkaz "Za rok"
Alphard
Profil
Aha, tady nejde o klasické kotvy, jak jsem to pochopil původně. Ta stránka je plná javascriptu a vaše odkazy ji zcela přegenerují.
Tam už musí existovat nějaký js handler, který to ovládá. Jedno z řešení bude upravit ho, aby při načtení stránky (event document load nebo jak to je) upravil aktuální zobrazení podle #kotvy.

Teď přemýšlím, jestli to nepřesunout do js kategorie.
pito
Profil
hm tak tím si rady moct asi už nebudu


možná by to šlo ještě nějak přesměřovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0