Autor Zpráva
ReVolt
Profil
Nazdar, mám problém s centrum.cz emaily odeslané ze serveru (stránky jsou hostované na wedosu) se nezobrazují korektně, odesílání mailů mám vyřešené podobně jako ta ukázka tady někde na diskuzi, máte někdo podobný problém? popř. jak jste to vyřešili?

díky moc

EDIT: zdroják odesílání poskytnu až ho budu mít k dispozici
mimochodec
Profil
ReVolt:
odesílání mailů mám vyřešené podobně jako ta ukázka tady někde na diskuzi

Jsem si naprosto jist, že někde tady na diskusi je nějaká ukázka, která funguje korektně, i když mail pošleš na centrum.cz
ReVolt
Profil
mimochodec:
no já jsem diskuzi prolezl a mnoho řešení které jsem našel jsou hodně podobné tomu co mám já, kód už mám:
$predmet_zpravy = "=?utf-8?B?".base64_encode("nějaký text")."?=";
  $email_odesilatele = "noreply@mujportal.eu";
  $zahlavi = "MIME-Version: 1.0\r\n";
  $zahlavi .= "Content-type: text/html; charset=\"utf-8\"\r\n";
  $zahlavi .= "Content-Transfer-Encoding: base64\r\n";
  $zahlavi .= "From: " . $email_odesilatele . "\r\n";
$text_zpravy = base64_encode($text_zpravy);

mail($email_autora, $predmet_zpravy, $text_zpravy, $zahlavi)

text zprávy je nějaký string, rozesílám newsletter, kde beru emaily z DB, skript to plive jedno za druhým a teď jeden uživatel psal, že se mu email nezobrazuje korektně, všem ostatní mail přišel správně (seznam, gmail, ...)
Alphard
Profil
Jak nezobrazuje korektně? Takhle nikdo neporadí.
Chybné zobrazení html+css? Chybná diakritika? Problém jinde?
djlj
Profil
No však to máš taky špatně. Delší email se nejspíš zobrazí špatně na víc místech. Doporučuju prostudovat specifikaci nebo se mrknout na php.net, kde jsou konkrétní příklady použití base64 s emaily. Je potřeba to po určitým počtu znaků dělit na další řádek (z hlavy si nevzpomenu).
Alphard
Profil
djlj:
Je potřeba to po určitým počtu znaků dělit na další řádek
Aha, na první pohled jsem si nevšiml.
Tento nedostatek je už nějakou dobu opraven v Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Kódování e-mailu, aneb abychom neposílali otazníky..
ReVolt
Profil
díky všem, myslel jsem že to nebude třeba, když budu posílat maily s cca 100 - 150 znaky
ReVolt
Profil
zase ahoj, kód pro odesílání mailů jsem upravil, doplnil jsem tam ten wordwrap a taky jsem se podíval na jiné realizace odesílání emailů, ale to centrum.sk mi pořád blbne, teď pro změnu to nepíše nesmysly ale pro jistotu nevypíše vůbec nic, nemůže třeba být problém že v emailech posílám i nějaký html kód? mám tam sice Content-type: text/html; charset="utf-8", ale už mě jiný důvod problémů nenapadá
Davex
Profil
Co všechno jsi opravil a jak vypadá aktuální kód? Nahradil jsi podle FAQ všechny sekvence "\r\n" za konstantu PHP_EOL?
ReVolt
Profil
Davex:
ano to jsem udělal, jenom v samotném textu emailu používám na nový řádek <br>
Davex
Profil
Ještě by mohlo vadit, že je ve webmailu zakázané zobrazování HTML e-mailů, a protože neobsahuje textovou alternativu, tak se zpráva nezobrazí.
ReVolt
Profil
je to možné, textovou alternativu nemám

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0