Autor Zpráva
mirio
Profil
Ahoj,

mohl by mi, prosím, někdo vysvětlit, proč mi podmínka "if (empty($rozpis_zakladni_cast_sidebar_vypis))" viz. kód níže, nevrací to echo? Nechápu, kde je problém. Dotaz samotřejmě vrací nulový počet řádků...

Děkuji!

<?php

echo ("<h3>Zápasy &nbsp; &nbsp;</h3>");

// Rozpis zápasů

$rozpis_zakladni_cast_sidebar_vypis = mysql_query("SELECT kolo, popis, domaci, hoste, DATE_FORMAT(datum, \"%e.%c.%Y\") AS datum_zapas, cas, vysledek, po_tretinach, report FROM rozpis_zapasu WHERE datum  >= DATE_SUB(CURDATE(), INTERVAL 7 DAY) LIMIT 2", $connection);
if (!$rozpis_zakladni_cast_sidebar_vypis) {
    die("Dotaz do databáze selhal: " . mysql_error () );
}    
if (empty($rozpis_zakladni_cast_sidebar_vypis)) {       
    echo ("<p class=\"strongSide\">Momentálně se žádné zápasy nehrají.</p>");
} else {  
$counter = 0;
while ($rozpis_zakladni_cast = mysql_fetch_array($rozpis_zakladni_cast_sidebar_vypis)) {
    echo ("<p class=\"strongSide\">".$rozpis_zakladni_cast["popis"].", ".$rozpis_zakladni_cast["datum_zapas"].", ".$rozpis_zakladni_cast["cas"]."</p>");
    echo ("<p>".$rozpis_zakladni_cast["domaci"]." : ".$rozpis_zakladni_cast["hoste"]."</p>");
    echo ("<p class=\"strongSide\">".$rozpis_zakladni_cast["vysledek"]." ");
    if (empty($rozpis_zakladni_cast["report"])) {
    echo ("<span class=\"dark\">reportáž</span></p>");
    } else {
    echo ("<a href=\"http://www.hctorpedohavirov.cz/index.php?clanek=".$rozpis_zakladni_cast["report"]."\" title=\"Reportáž k zápasu ".$rozpis_zakladni_cast["domaci"]." : ".$rozpis_zakladni_cast["hoste"]."\">reportáž</a></p>");
    }
    if ($counter++ != 1) echo ("<br />");
}
}

?>
Ugo
Profil
a obtěžoval jsi se vypsáním si co v tý proměnný je? (btw. na řádku 8 to kontroluješ, takže kdyby byla empty tak ti nejspíš k tý podmínce ani nedojde) Obsahuje mysql result, chceš-li počet řádků, dej tam mysql_num_rows()
mirio
Profil
Máš samozřejmě pravdu, Ugo. Proměnná není empty, ale obsahuje "Resource id", správně je to takto...

$num_rows = mysql_num_rows($rozpis_zakladni_cast_sidebar_vypis);
if (empty($num_rows)) {       
    echo ("<p class=\"strongSide\">Momentálně se žádné zápasy nehrají.</p>");
} else {

Děkuju za pomoc a omlouvám se, že mi to nedošlo...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0