Autor Zpráva
gogy27
Profil
Bude to zrejme hlúpa chyba, no neviem jej prísť na koreň, mám vytvorenú tabuľku komentare a aj stlpec s nazvom id_clanku. Moze byt problem v to $zaznam["id"], ale vyhadzuje mi tento error:
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in ... on line 323

$query = mysql_query("SELECT FROM komentare WHERE id_clanku=".$zaznam["id"]."");
  $pocet_komentarov = mysql_num_rows($query);
mimochodec
Profil
gogy27:
$query = mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM komentare WHERE id_clanku=".$zaznam["id"]."");
Taps
Profil
mimochodec, gogy27:
$query = mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM komentare WHERE id_clanku='".$zaznam["id"]."'");
$query = mysql_query("SELECT * FROM komentare WHERE id_clanku='".$zaznam["id"]."'");
  $pocet_komentarov = mysql_num_rows($query);
mimochodec
Profil
Taps:
Eliminuješ riziko, které neexistuje.

Kromě toho bych odhadoval, že gogy27 chce ten dotaz provádět opakovaně v cyklu, kterým bude vypisovat články. V tom případě bych doporučil lepší postup: Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » Počet komentářů ke článku
Taps
Profil
mimochodec:
ten tvůj sql dotaz by jinak nefungoval.
mimochodec
Profil
Taps:
ten tvůj sql dotaz by jinak nefungoval.

Tomu nerozumím. Proč by neměl fungovat? Předpokládám, že $zaznam["id"] je vždy číslo.
Alphard
Profil
[#2] mimochodec
Předně, přilepovat ."" je ošklivé, to prosím nikomu nedávejte jako ukázkový kód.
Jinak v tom za předpokladu číselného id nevidím problém a je to vhodnější, než verze s apostrofy.

Já bych ještě psal
$query = mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM komentare WHERE id_clanku=". (int) $zaznam["id"]);
Na první pohled bezpečné, není co řešit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0