Autor Zpráva
qweewq
Profil *
Ahoj,
mám takový zvláštní, ale už otravný problém. Mám soubor index.php a do něj includuju před <doctype> přihlašovací script... Vždy ať už ho vložím přímo do index.php, nebo includuju tak se mi zalomí za php kódem řádek tzn: celá stránka se o řádek odsadí... V přihlašovacím scriptu na 100% nemám žádnou pevnou mezeru, nebo odsazení řádku... Pokud script vložím místo před <doctype> pod tag <body> žádný řádek se nezalomí a vše funguje tak jak má. Problém je v tom, že mít script před <doctype> jinak by nefungoval...
Máte někdo nějaký nápad jak se mezery zbavit a vůbec jak tenhle problém vyřešit?
Díky
panther
Profil
qweewq:
V přihlašovacím scriptu na 100% nemám žádnou pevnou mezeru
vidíš, a já si zrovna myslím, že tam něco máš. Nebo za tím includem, zkrátka před doctypem. Pokud by tam byly jen bílé znaky (mezery, entery, tabulátory), na konečném zobrazení stránky se to nijak neprojeví. Jinými slovy, někde do stránky vkládáš znak, který se vypisuje.
Fisir
Profil
Reaguji na qweewq [#1]:
Předpokládám, že to máš nějak takhle:
<?php
require("prihlasovani.php");
?>
<!doctype html>

No, a předělej to takhle:
<?php
require("prihlasovani.php");
?><!doctype html>
Jinými slovy: <!doctype html> hoď hned za ?>.
qweewq
Profil *
díky za radu ale odsazení řádku pořád je... Zkoušel jsem i includovat prázdný php soubor, ale mezera se taky vytvořila... Jakmile do index.php před <doctype> do tagu <php ?> vložím jakýkoliv znak => řádek se odsadí.


edit: používám kódování UTF-8
panther
Profil
qweewq:
na vině může být i BOM.
qweewq
Profil *
jj díky všem za pomoc, tak problém prozatím vyřešen => když sem si zobrazil index.php hexadecimálně mezi tagy <php ?> a <doctype> byly dvě tečky to byla asi příčina => v pspadu odškrtnout Ident. byty v kódování UTF-8
margin
Profil *
panther:
na vině může být i BOM.
Jeví se mi to jako nejpravděpodobnější příčina.

qweewq:
Kvůli tomu, že je "cosi" před !doctype, máš prohlížeče ve quirk režimu a použití doctype nemá na prohlížeče žádný vliv. Doporučul bych script includovat do HEAD Podle pravidel HTML ho tam prohlížeče vidí.
Jak funguje HTML
panther
Profil
margin:
Doporučul bych script includovat do HEAD Podle pravidel HTML ho tam prohlížeče vidí.
PHP script prohlížeč nevidí. Navíc, to, že je na začátku stránky je dobře, jedná-li se o přihlášení (a tudíž práce se session), jinde ani být nemůže.
margin
Profil *
panther:
Špatně jsem to pochopil, myslel jsem, že jde o (includovaný) JavaScript.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0