Autor Zpráva
dako
Profil
Dá sa nejakým spôsobom vyriešit problém s tým, že keď mám na stránke formulár, na ktorom napíšem nejakú mail adresu a vyplním zopar políčok a chcem aby to poslalo automaticky na tú adresu ktorú som si zadal vo formulári tak napríklad na gmail mi to hodí tú správu automaticky do spamu, preco, albo co mam zmenit? Lebo napriklad, ked som prijimatela mal pevne zadaneho - teda formular sa posielal napriklad na moju adresu tak vsetko islo v pohode, ale akonahle to zmenim, tak uz je to SPAM. Co s tym? :)
AM_
Profil
Riziko, že tebou zaslaný mail skončí ve spamu, existuje vždycky. Proměnnou e-mailovou adresou to není - poštovní servery nevědí, jestli jsi na straně PHP zadal adresu napevno nebo proměnnou, takže na základě toho nemohou rozhodnout. Jsou veskrze dva hlavní důvody, proč mohou tvoje e-maily končit ve spamu:
1) e-mail by měl mít smysluplný předmět a tělo zprávy. Prázdný předmět nebo předmět typu "special viagra offer" atd jsou pozvánkou do spam folderu.
2) z daného odesílacího serveru (zřejmě hosting nebo jeho mailový provider) jsou často odesílány spamy, proto je jiné mailservery nepovažují za důvěryhodné - s tím asi neuděláš nic

To, že na jednom serveru to ve spamu neskončí a na jiném ano, není nic divného - každý mailserver má vlastní spam filtr a vlastní kritéria hodnocení zpráv.

Pro začátek zkus odeslat jednoduchý e-mail, ale ne prázdný, s jednoduchým českým smysluplným textem. Pokud ani ten neprojde, je zřejmě hosting/provider na blacklistech, pokud projde, hledej chybu v tom, co jsi chtěl původně odesílat.
dako
Profil
ok, problem som prave teraz objavil, problem bol ze v hlavicke som nechaval aj adresu toho komu bol ten mail urceny. Takže to bol cely problem :) Lebo gmail ma filtre nastavene tak, že automaticky to čo je odo mna poslane na moju adresu a nie je to poslane priamo z mojho uctu tak to hadze do spamu :) ale vdaka :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0