Autor Zpráva
filda15
Profil *
Ahoj, potřeboval bych vypsat ID uzivatele, který je nyní přihlášen . Princip mi je jasný, zkoušel jsem něco takového: $sql = 'SELECT `id` FROM `uzivatele` WHERE `jmeno` = $_SESSION['jmeno'] bohužel se mi to nedaří, session je již definován...
Someone
Profil
Chybějí ti apostrofy:
$sql = "SELECT `id` FROM `uzivatele` WHERE `jmeno` = '".$_SESSION['jmeno']."'";
Tori
Profil
Someone:
Vám zas přebývají (okolo klíče, parse error).

filda15:
Když v SQL dotazu používáte řetězec, musíte ho taky zapsat jako řetězec - tzn.s uvozovkami nebo apostrofy okolo. Např.:

$sql = "SELECT `id` FROM `uzivatele` WHERE `jmeno` = '$_SESSION[jmeno]'"; // nebo
$sql = "SELECT `id` FROM `uzivatele` WHERE `jmeno` = '" . $_SESSION['jmeno'] . "'"; // nebo
$sql = 'SELECT `id` FROM `uzivatele` WHERE `jmeno` = "' . $_SESSION['jmeno'] . '"';
(viz stránka Úvodzovky)
Someone
Profil
Tori:
Pravda, nejsem zvyklý psát proměnné jako součásti řetězce. Zmátlo mě to: děkuji, opravil jsem.
filda15
Profil *
A jak proměnou vypsat?? obyčejné echo $sql asi nestačí??
Someone
Profil
echo mysql_result($sql,0);
Tori
Profil
filda15:
Anebo si ukládat do session kromě jména i ID přihlášeného uživatele.
filda15
Profil *
Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in
tohle mi to vypsalo :-(
Tori
Profil
Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Warning mysql_fetch_array() (nebo jiná MySQL funkce): supplied argument is not a valid MySQL result resource…
filda15
Profil *
A nenašel by se někdo, kdo by mi napsal celý zdrojový kód?? Byl bych mu velice vděčný, peru se s tímto už 2 dny.
Someone
Profil
$id = mysql_result(mysql_query("SELECT id FROM uzivatele WHERE uzivatele.jmeno='".$_SESSION['jmeno']."'"),0);
echo $id;
filda15
Profil *
Díky moc Someone

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0