Autor Zpráva
Numero1990@seznam.cz
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na pár věci ohledně výkonnosti skriptu.

Mám na něj velkou návštěvnost (nárazově - 1 000 uživatelů za minutu po dobu 5-10 minut) a co 5 minut mi teďka padá server na hostingu.
Už jsem psal na podporu, ale zatím žádná odpověď.

Ve skriptu jsou 2 SQL dotazy, jeden je INSERT IGNORE (uniq index nad 2 sloupci, při duplicitě ignorovat) a druhý je SELECT, kde se vyhledává podle těch 2 sloupců a podle EXPLAIN se použije index správně. Takže v tom bych chybu neviděl.

Tak mě napadla druhá věc. Používám tam třídy a tahám hodně její vnitřní proměnné. Kvůli zapouzdření jsou private, takže je volám přes metody, což samo o sobě dost zdržuje. Myslíte, že v rámci optimalizace je mám změnit na public a volat přímo? Používám některé třídy, které využívám ve více projektech a když bych je změnil, tak se změní všude. (cca 10-20x ve skriptu).

Poslední věc, co mě napadá, je že si nastavuji různé stavy. Abych si nemusel pamatovat, že 0 nebo 1 jsou ten a ten stav, tak mám konstanty ve třídách. Kvůli přehlednost obsahují text místo čísla. Když pak porovnávám, porovnávají se stringy. Myslíte, že to může způsobit velké zpomalení?

Děkuji.
Spectator
Profil
Některé hostingy mají max. počet dotazů na server za sekundu, mohlo by to být i tím.
Str4wberry
Profil
Počkal bych na odpověď, kde je problém, z podpory hostingu.
Alphard
Profil
[#1] Numero1990@seznam.cz
Konstanty problém nebudou, přístup k parametrům přes metody tak kritický taky nebude.
Máte logy, jak dlouho trvají ty dotazy? Nezamykají si tabulky, nečekají na sebe vzájemně? Podpora obvykle vidí to logů, do kterých vy ne, třeba poradí.
Numero1990@seznam.cz
Profil *
Děkuji za odpovědi,
neznáte nějaký hosting, kde by nebyl problém hostovat takový web, který má nárazově vysoké návštěvnosti?
Str4wberry
Profil
Když si dobře zaplatíš, tak asi každý.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0