Autor Zpráva
Welix
Profil
Zdravím, mám u jedné společnosti zakoupený virtuální server, na který jsem si stáhl vše potřebné, abych měl pro své webové stránky svůj hosting a nemusel můj web dávat na FREE hostingy, ale zjistil jsem následující. Když na svůj web umístím odesílací formulář (například tento: http://www.eroxia.net/tutorial/285-odes ... -na-e-mail) a odešlu jej, tak mi na můj email nic nepřijde a to mám vše v odesílacím scriptu nastaveno dobře, ale když tento odesílací script send.php, umístím na nějáký FREE HOSTING, tak mi to na můj e-mail v pohodě přijde. Nevíte co mám nastaveno, kde špatně? Můžete mi poradit, jak to zprovoznit i u mě?

Díky moc
Keeehi
Profil
virtuální server - tím máš na mysli VPS nebo klasický webhosting?
Pokud to prvé, tak je to stejné, jako kdyby jsi chtěl odesílat emaily z localhostu. Musíš si nainstalovat mailserver. Pokud to druhé, tak s tím nejspíš nic neuděláš. Kontaktuj podporu.
Welix
Profil
Ano myslel sem tím Virtuální server jako VPS, díky za odpověď.
Davex
Profil
Jaký je na něm nainstalovaný operační systém? Je tam nainstalovaný SMTP server, případně správně nastavené php.ini?
Welix
Profil
Mám tam nainstalovaný Ubuntu, ale tuším že SMTP server tam nainstalovaný nemám.


Tak už jsem problém vyřešil, stačilo si na VPS nainstalovat funkci sendmail pomocí příkazu: apt-get install sendmail a poté si vyhledat soubor php.ini ve kterém jsem si našel řádek sendmail_path a připsal jsem k němu toto : sendmail_path = /usr/sbin/sendmail -t -i

Díky za vaše odpovědi, pomohlo mi to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0