Autor Zpráva
Cosi
Profil
Dobrý den,
prosím o pomoc s následujícím problémem mám tuto tabulku: http://imageshack.us/photo/my-images/138/jizdy2.jpg/
a potřeboval bych vypočítat spotřebu automobilu od posledního tankování.
Přišel jsem na to, jak sečíst všechny hodnoty ze sloupce "ujeto" a vydělit to hodnotou obsaženou v jednom řádku sloupce "natankovano", ale potřeboval bych zadat podmínku, aby mi počítalo kilometry ze sloupce ujeto do posledního tankování, tím by se vždy vypočítala spotřeba za poslední období.

<td>
    <?php $soucet = mysql_fetch_row(mysql_query("SELECT SUM(ujeto) FROM jizdy2 WHERE ida = ". $vypis["ida"] ."")); ?>
   
    <?php 
    $natankovano = $vypis["natankovano"];
 
    
    $vys = $natankovano / $soucet[0];
    $vys2 = number_format($vys, 4, '.', ' ');
    
    $vys3 = $vys2 * 100;
    echo "$vys3";
           
    
    ?> l
      </td>

Jedná se o absolventskou práci a toto je jednou z podmínek. Návrh byl abych sčítal kilometry z "ujeto" a vkládal do skupiny, která bude mít určité číslo, které se bude zvyšovat vždy pokud bude nějaká hodnota různá od nuly ve sloupci "natankovano" Bohužel si s tím nevím rady.
Děkuji za rady.
Casero
Profil
Pokud jsem to správně pochopil, tak tento SQL dotaz ti vrátí počet ujetých km od natankování, do dalšího natankování. Je to řazené podle data. Nevím, zda za den je možné více jízd, když tak zkombinuj s časem.

set @poradi:=0,@poradi2:=0;
select sum(ujeto) ujeto_na_nadrz, count(*)  pocet_jizd, sum(ujeto) / sum(natankovano) spotreba, cas1 od_data, cas2 do_data from TABULKA  r 
join 
(select t.datum cas1,s.datum cas2, t.poradi poradi from 
(SELECT datum, @poradi:=@poradi+1 poradi FROM TABULKA where natankovano <> 0 order by datum) t 
join
(SELECT datum, @poradi2:=@poradi2+1 poradi FROM TABULKA  where natankovano <> 0 order by datum) s 
on t.poradi =s.poradi+1) x 
on r.datum>=cas1 and r.datum<cas2 group by poradi order by r.datum
Dotaz je pouze pro období od natankování do natankování. Pokud chceš i období co probíhá použij left join.
Cosi
Profil
Casero:
Děkuji za radu, ale potřebuji příkazy napsat v php nebo javascriptu aby se mi výsledek vypisoval na stránku.
Casero
Profil
Možná by stálo zato si něco nastudovat. Pokud dostaneš z MySQL rovnou výsledky, tak je stačí v PHP jen vypisovat na stránku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0