Autor Zpráva
Darker
Profil
Potřebuji schéma:
rand($x - ROZSAH, $x + ROZSAH);
Nahradit takovým, které pro stejnou konstantu SEED vrátí stejné výsledky ale přitom bude působit náhodně. Podobně jako hash vrací pro stejný text stejné číslo ale systém jejich tvoření není na první rozsah zjevný.
ShiraNai7
Profil
Ani po pátém přečtení tvého příspěvku jsem nepochopil, co vlastně potřebuješ.
Darker
Profil
Pokud budu něco generovat na základě výše uvedeného schématu, bude výsledek pokaždé jiný. Pokud bych tedy chtěl generovat náhodně barevný obrázek dostal bych pokaždé jiný. Ale já bych chtěl zadat skriptu číslo a dostat náhodný výsledek který se pro stejné číslo nezmění.
Vem si to jako v OTTD nebo Minecraftu - při generování mapy múžeš zadat "seed" a pro tento seed se mapa vždy vygeneruje stejně.
Můj náhodný generátor visí pouze na výše uvedené konstrukci. Potřebuji funkci, která pro x a n vrátí x+-rozsah s náhodným modifikátorem n, který určí konkrétní zmenšení/zvětšení.


Chci toto:
http://www.liamdelahunty.com/tips/php_design_random_image_generator.php
Kde bude konstanta SEED pro kterou bude obrázek vždy stejný. Rád bych ale co nejobecnější řešení.
panther
Profil
Darker:
ukládat si rozsah (a vygenerovaný hash) a při změně rozsahu kontrolovat, zda už bylo generováno (a použít uložený hash) nebo vygenerovat a uložit nový.
juriad
Profil
kliknul jsem na
rand
, podíval se do sekce see also:
srand
funkci srand zavolej bezprostředně před generováním obrázku
Darker
Profil
juriad:
Dík, to pomohlo.

panther:
Určitě to jde bez ukládání.

Kdyby nebylo možno nastavit generování náhodných čísel, jak mi poradil juriad, jak bych to vyřešil?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0