Autor Zpráva
Joeya
Profil *
Zdravím,
dělám eshop a potřebuji poradit ohledně košíku pro neregistrované uživatele. Nepotřebuji přímo napsat kódy, to zvládám v pohodě, jde mi spíše o to, co je nejlepši.

1. Potřebuji aby uživatel, když se vrátí po týdnu, tak aby ta data stále měl v košíku. Jsou lidé, kteří si třeba PC sestavují měsíc a pak objednávají, tak abych jim nevyprázdnil košík. Jak byste to řešili? Mně přijde asi nejrozumnější ukládat si do kosik do dtb a id v dtb soupnout do session. Mohl bych mit vse v session, ale chci videt co si uzivatele davaji do kosiku a pak analyzovat, proto tak. Samozřejmě budu muset zvednout "zapomínaní sessions" na několik dní z těch defaultních 24minut. Napadá vás něco lepšího?

2. Co by podle vas bylo spravne udelat, pokud si neprihlaseny uzivatel bude vkladat veci do kosiku a pak se prihlasi. Jenze jako prihlaseny mel uz nejaky kosik z drivejska. Ci-li ted ma dva kosiky - prihlaseny a neprihlaseny. Spojili byste je? Nebo byste dali prednost tomu kdy byl prihlaseny, ci naopak neprihlaseny?
ShiraNai7
Profil
Joeya:
Napadá vás něco lepšího?

Vygenerovat unikátní ID, to uložit do COOKIE s dlouhou platností (pokud již neexistuje). Na základě tohoto ID ukládat obsah košíku do databáze. Do session bych to necpal.
Joeya
Profil *
Cookie me taky napadlo, ale nakonec jsem si rikal, zda je tam vubec nejaky zasadni rozdil oproti session. Vzhledem k tomu, ze chci mit i trvale prihalseni uzivatelu, ktere je resene pres session, tak podle me rozdil cookie,session neni... Vzhledem k tomu ze session byva take ulozena jako cookie....
ShiraNai7
Profil
Joeya:
Pokud máš k dispozici vlastní server kde můžeš měnit volně konfiguraci, tak by to šlo pomocí SESSION (i když prodloužením na měsíc platnosti by se staré SESSIONy slušně hromadily).
martin1312
Profil
sessions sa predsa ukladaju na serveri a cookie v prehliadaci. Ako sa da riesit trvale prihlasenie cez sessions?
Oli
Profil *
ad 2. já bych to spojil s tím, že by se po přihlášení ukázala informace o tom, že má 2 košíky, které se mu spojili a ještě bych oddělil vizuálně ty 2 košíky. Stačí jednoduše třeba jen background-color.
Joeya
Profil *
martin1312: pouzivam na to zend sesssion, nicmene funguje to tak, ze to potrebuje session na strane serveru, kde jsou ty data a o uzivateli a cookie, ktera je ulozena u uzivatele a v ni je ten identifikator pro ssession.

Oli: diky za nazor, zni taky zajimave, jen jestli by uzivatele moc nematl...
martin1312
Profil
Joeya:
to chapem, ale predsa session sa zmaze pri zatvoreni stranky, ci?
Joeya
Profil *
martin1312:
pokud si nastavim jeji "trvanlivost" (session.gc_maxlifetime) na jak dlouho budu chtit tak nesmaze a na serveru porad zustane. V cookie pak je jeji identifikator, clovke pak po tydnu prijde na web, z cookie si vytahnu identifikator a pak uz samotnou session. Nevim jestli to presne tak funguje, ale mohlo by:-) kdyztak muzes prolezt nejaky framework jak to maji reseno...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0