Autor Zpráva
fullselect
Profil *
Zdravím, chci se zeptat jak tento zápis udělat, tak aby byl stejnýho výpisu jen aby se výpis zobrazoval bud podle desc nebo asc. Takhle jak to mám je super až na to, že by se měl i zobrazovat jak mu v zápise říkám ( ORDER BY id_order DESC ). Ví někdo co dělám špatně? Nebo popřípadě jak to opravit aby se to řadilo jak má? Děkuju všem za pomoc a názory

$vypis = mysql_query("SELECT id,name,nick,last_access FROM administrace WHERE id IN (SELECT DISTINCT id_buyer FROM order WHERE id_vender IN (102) AND stav IN(1,2,3,4) ORDER BY id_order DESC)");
mimochodec
Profil
Ten ORDER je přiřazený k tomu SELECT DISTINCT, kde ho nepotřebuješ. Vyhoď ho z té závorky.
fullselect
Profil *
Tam ho právě potřebuju. Našel jsem řešení ( sice není tak elegantní, ale přehledný je taky a hlavně funkční ). Tenhle zápis nijak nepůjde udělat podle potřeby. Už jsem zkusil všechno.
mimochodec
Profil
fullselect:
Jestli dobře čtu, tak ten ORDER máš někde, kde neudělá vůbec nic. A naopak ti chybí u toho hlavního selectu. Tím vyhozením ze závorky jsem myslel vyhodit ho až za tu závorku, aby ovlivnil ten hlavní select.
fullselect
Profil *
Já rozuměl, ale tam to nepotřebuju řadit. Potřebuju to řadit podle objednávek a ne podle uživatele.
Alphard
Profil
mimochodec:
Nejde, tam není viditělný ten sloupec.
Buď to přepsat s poddotazem jinak, přepsat s join, nebo tam dát order by field().
fullselect
Profil *
Udělal jsem to první a pěkně to maká. Původn jsem to chtěl mít v zápise jak jsem uvedl, ale jepší je funkčnost než jak kod vypadá :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0