Autor Zpráva
Tomáš FUK
Profil *
Zdravim všechny

Chci na stánky umístit anketu na hlasování pro nejlepší fotku, ale nenašel sem žádnou mě vyhovující. Tak sem se chtěl zeptat jestli by ste mi neporadili kde najít anketu tohohle typu:

<table>
<tr><td colspan="2">Jaká fotka se nejvíc libila?</td></tr>
<tr><td><form><input type="text" name="jmeno" value="číslo fotografie"><input type="submit" value="Hlasovat"></form></td></tr>
</table>

Nebo odkázat někam, kde se dá vyčíst jak si jí naprogramovat.
Předem dík moc.
mimochodec
Profil
Popiš líp, jak si to představuješ. Takhle se zdá, jako bys po návštěvníkovi chtěl, aby to číslo vypsal.
Tomáš FUK
Profil *
Přesně tak. Taková je moje představa.
Po prohlídnuti všech fotek, návštěvník vypíše číslo fotky a zahlasuje.
Jedná se o soukromý staránky a fotky ze svatby. Takže ani třeba řešit najaký zabezpečení ohledně dvojího hlasování.
Darker
Profil
Tomáš FUK:
Co radši odělat tlačítko pod každou fotografií?
Pokud se vážně jedná o krátkodobou záležitost, asi bych se s tím nepáral a udělal skript typu:

<?php
if(isset($_POST["photolike"])&&file_exists("fotky/{$_POST["photolike"]}.jpg")) {   //jako parametr bych zasilal jmeno souboru
     if(file_exists("fotky/{$_POST["photolike"]}.txt"))   //Ke kazde fotce by existoval textovy soubor se stejnym jmenem
          file_put_contents("fotky/{$_POST["photolike"]}.txt", (int)file_get_contents("fotky/{$_POST["photolike"]}.txt")+1);
     else
          file_put_contents("fotky/{$_POST["photolike"]}.txt", 1);
}
Jednoduše bych ukládal hlasy do textových souborů podle jmen fotek. Je to opravdu velká prasárna ale je to nejjednodušší, co ti mohu nabídnout.
Další možnost, použitelná pokud není fotek mnoho, je použití ankety od blueboard.cz.

Pokud by sis ale chtěl udělat vlastní anketu a používat ji v budoucnosti zapomeň vše co jsi právě četl.
Tomáš FUK
Profil *
Tlačítko pod každou fotkou neni až tak špatnej nápad, ale zobrazení fotek mám pomocí Lightboxu a do toho bych se nerad hrabal. Sem rád, že sem ho rozběhal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0