Autor Zpráva
noName
Profil *
Zdravím, chtěl bych začít využívát návrh od Honzy tichého. Jen by mě zajímalo, jak řešit třeba jednoduché situace jako třeba to, že budu chtít article řadit dle data vydání a jinde dle autorů. Nevím, jakým způsobem a kde přesně to řešit (předpokládám, že v mapperu, ale nevím, jak přesně to tam řešit). Nebo situace, kdy potřebuju k article vypsat komentáře. Autor uváděl, že v pokračování to trochu víc rozvede, ale k pokračování bohužel asi nedošlo. Díky za rady nebo návrhy.
Jan Tvrdík
Profil
noName:
Za volné pokračování lze považovat článek http://www.zdrojak.cz/clanky/architektura-aplikace-nad-doctrine-2/ (psal to kolega Honzy Tichého, Vašek Purchart).
noName
Profil *
Jan Tvrdík:
Díky, za tip. Jaký máš názor na doctrine ? Dost jsem o doctrine čet, ale nějak nevím, jestli se ho mám učit. Nyní využívám Dibi.
ShiraNai7
Profil
Doctrine a dibi bych nesrovnával, protože dibi není žádné ORM ale jen "skládač" SQL dotazů.
noName
Profil *
Nesrovnávám to, pouze jsem napsal, že dibi využívám. Tak jsem se chtěl zeptat na názor na doctrine.
Nox
Profil
Doctrine2 je podle mě kvalitní systém a rád s ním pracuju, osobně hlavní nevýhodu vidim vyšší nárok na výkon
noName
Profil *
Tak jsem si to tedy zkusil udělat k obrazu svému. Zde zasílám na ukázku aby jste mi řekli, zda to je správně.

Entity
Repositery
Facade

A v Services nic zatím nemám. Mohl by mi někdo napsat příklad, co by mělo Services obsahovat? Moc si nedokážu představit co tam dát. V článku sice příklad je, ale chtěl bych přesný příklad co by tam mohlo patřit. Díky.
noName
Profil *
A ještě bych se chtěl zeptat, kde a jakým způsobem by se dalo řešit třeba hodnocení (dejme tomu úplně jednoduché - líbí / nelíbí). Omlouvám se, jestli to jsou hloupé dotazy, ale chtěl bych začít využívat tento návrh a v případě, že to budu dělat úplně špatně to bude k ničemu. Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0