Autor Zpráva
Avoš
Profil
Ahoj,

mám takový dotaz ohledně redesignu webu. Dostal jsem za úkol graficky zmodernizovat web, na kterém běží PHP. Bohužel s PHP jsem v začátcích, ani Apache se mi zatím nainstalovat nepodařilo, nechávám další studium až na konec školy, ale toto už nepočká. Chci se zeptat - změnou CSS souborů a případným zpřeházením divů (pokud v nich zachovám PHP skripty tak, jak jsou) nepoškodím jejich funkčnost? Například když je nějaký div A vložen do divu 1, ale já jej potřebuji vložit do divu 2, pokud jej tam vložím s celým jeho obsahem, nic se nestane? Potřebuji ujistit, protože riskovat se mi moc nechce :)
Díky za každou pomoc,

Avoš
panther
Profil
Avoš:
změnou CSS souborů a zpřeházením HTML obecně žádné problémy s PHP vzniknout nemůžou.

Problém může nastat, pokud kód psal nějaký (s prominutím) patlal, což vypadá na tento případ. Pokud se v jednotlivých divech PHPkem pouze vypisuje apod., nic se nestane. Pokud ale třeba v jednom divu začíná podmínka a v druhém končí, pouhé prohození bez dalších úprav fungovat nebude.

Záleží na konkrétní situaci, obecně odpovědět nelze (i když v ideálním případě a v drtivé většině případů by byla odpověď: „Ne, nic se nestane“ pravdivá).
greeny
Profil
Doporučuju zálohu a vyzkoušet ;)
nebo to poslat někomu kdo je znalý PHPčka :D
Joker
Profil
Avoš:
Změnou CSS ne (maximálně že třeba něco nebude vidět a podobně), změnou HTML by to možné bylo, pokud by se zasáhlo do věcí, které se odesílají na server (například vymazat <input> z formuláře, změnit jeho pojmenování a podobně).

Změna HTML kódu ale může znefunkčnit klientské skripty (Javascript), které mohou být navázané třeba na id prvku, CSS třídy a podobně.
Avoš
Profil
Díky moc všem, kdyby byl nějakej problém, tak se kdyžtak ozvu, každopádně s tou zálohou jsem počítal jako s nejjistější variantou :)
Avoš
Profil
Ahoj,

tak jsem tu zpět, nevím, jestli to bude ještě k tématu, ale nechci zakládat nový, takže tak.

Věci se vyvinuly poněkud složitěji, než jsem předpokládal - nebo možná jsem byl naivní a nezkoumal to až tak do hloubky, ale moje situace je následující - jedná se o web www.abax.cz. Návrh redesignu úvodní stránky mám úspěšně hotový, ale kvůli velkým změnám na webu (ano, je to pravěk, jak můžete vidět), je nutné udělat i mnoho změn ve zdrojovém kódu. Web jede na starém CMS od Softimy a já mám na vás dotaz, prosbu o radu ... v počítači jsem si úvodní stránku webu nakódoval úpravou zdrojáku i css tak, aby vypadala k světu - tedy podle návrhu. To není problém, ale tady končí moje dovednosti. Každá další stránka se poté přidává přes ono CMS a podle mé domněnky se ta stránka udělá podle nějaké šablony, do které se poté jen vloží obsah. Ty webovky mají desítky (bojím se, že stovky) podstránek, já potřebuji najít a upravit tu šablonu tak, abych nemusel upravovat ty stovky podstránek po jedné ... je to možné? A pokud ano, víte, kde bych to měl hledat a který soubor upravit? Přístup přes ftp mám ... jsem úplně v koncích, tak daleko jsem se bohužel ještě za moje bádání světem tvorby webu nedostal, takže vás žádám o cennou radu ... snad to chápete :)
Díky všem,

Avoš
Keeehi
Profil
CMS je od toho, aby jsi se nemusel "zabývat scripty na straně servru". Někde bude administrace a tam snad možnost změnit šablonu či layout. Jelikož jsem softimu viděl dnes poprvé, lépe poradit nemohu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0