Autor Zpráva
...
Profil *
Zdravím,

dá se nějak zjistit pomocí php datum a čas vytvoření souboru na jiném serveru?

Děkuji
DJ Miky
Profil
Čas vytvoření zjistit nejde, na většině unixových systémech souborů se ani takový čas neukládá. Občas jde zjistit čas poslední změny, a to připojením přes FTP na vzdálený server, nebo, pokud tam nemáš přístup, ho např. webserver může (ale nemusí) posílat v hlavičce Last-Modified při vyslání požadavku na ten soubor.
Marek88
Profil
Já jsem zkusil hledat "php file last modified time" a první odkaz byl: http://php.net/manual/en/function.filemtime.php
EDIT: Až teď jsem si přečetl, že to chcete zjisti na jiném serveru. V tom případě tohle nepůjde...
...
Profil *
No jde mi o to, že dodavatel zboží poskytuje XML feed produktů a já ho při každé kontrole cen atd načítám znova.

Chtěl jsem udělat script, který by si ho v případě změny v soboru stáhl a porovnal - momentálně to mám udělané tak, že ho načítám pokaždé znovu, ale on má cca 5 mb a když ho stahujete 3x denně * 30 dnů v měsíci tak je to zbytěčný přenos dat:-)

Jak to zkontrolovat jinak? Jde zjistit pomocí php alespoň velikost soubory na jiném serveru? že bych to porovnal se stávajícím xml feedem. Nebo nenapadá vás jiný způsob kontroly?
peta
Profil
Ne, php na tvem pc te nepusti k udajum jineho pc. To je snad logicke.
Muzes pozadat admina druheho pc, aby ti vyrobil RSS feed informujici o novem souboru, verzi, velikosti, datumu, cili jiny pomocny XML.
Muzes soubor stahnout a porovnat, ale to nechces (linux ma na porovnani program). 5MB 3x za den mi prijde jako nicka.
Muzes ze souboru stahnout jen hlavicky, mozna by to stacilo. Ale neni jiste, zda v nich budou potrebne udaje odpovidat realnemu souboru. to psal uz ale DJ Miky v prvnim prispevku.
http://php.net/manual/en/function.get-headers.php (php5)
Davex
Profil
...:
Pomocí web snifferu se můžeš podívat, zda webserver posílá XML feed s HTTP hlavičkami Last-Modified nebo ETag, a pokud ano, tak použít podmíněné stažení s hlavičkami If-Modified-Since nebo If-None-Match.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0