Autor Zpráva
Panasonixon
Profil *
Dobré odpoledne, mohli by jste mi poradit s tímto problémem

Chci si udělat takovou "čumendu" na jeden placenej skriptík, který nechci aby se šířil.
Vím, že v php není možnost 100% skript chránit... proto mě na padlo udělat to, že by ten skript občas poslal adresu na které běží, a to jen následovně:

mujweb.ext/licence.php?id=nejakyweb.ext

ale nechci, aby to bylo zase takhle viditelný uvítal bych nějaký base64

nějak takhle: mujweb.ext/licence.php?id=SDhjDHj9

ale tam se občas vyskytují na konci řetězce rovnítka a nevím jestli by to nebyl problém. co by jste doporučily?


ovšem potřebuju hodnotu opět rozlousknout takže MD5 mi je na nic
Radovan789
Profil *
Doporučoval bych odesílat md5 hash, a na svém webu si zkontroluješ jestli právě ten md5 hash máš v databázi. A md5 hash by se mohl třeba generovat podle $_SERVER["REQUEST_URI"] a u sebe budeš mít uvedené povolené stránky (v md5). Lépe řečeno stačí ti jen kontrolní otisk.
Panasonixon
Profil *
A jak podle tebe zjistím, která stránka ten hash poslala?? nechci to vázat na svůj web na tvrdo, pokud se neověří hash tak skript nefunguje... to nechci


budu-li mít na webu výpadek ohrozím tím jiné weby... ee to nechci
Radovan789
Profil *
tak teda použíj ten base64 a uprav tak aby se to dalo posílat přes URL přes funkci urlencode() a potom to můžeš spátky převést přes urldecode()
Panasonixon
Profil *
Radovan789:
a nebudou tam pak ty rovnítka scházet?
Radovan789
Profil *
si to vyzkoušej, logicky by neměli když napřed něco zakóduješ pro url adresu (urlencode) a pak dekóduješ (urldecode) na to co si zakódoval...
Medvídek
Profil
Panasonixon:
ale nechci, aby to bylo zase takhle viditelný uvítal bych nějaký base64
Base64 není problém dekódovat, to už klidně mužeš posílat viditelný :)
Panasonixon
Profil *
Mě nevadí že to jde dekodovat, nechci aby to bylo videt jako adresa.... nic víc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0