Autor Zpráva
YoSarin
Profil
Zdravím,
Opět jsem narazil na další problém - na stránkách (url dodám až se dostanu z knihovny a budu je moct nahrát na FTP) vkládám menu pomocí php include('menu.php'). Mám ale takový problém, že IE potom vstrčí před takto vložené menu prázdný řádek, a v kódu zobrazí čtvereček (který tam pochopitelně nemá co dělat)... Ve FF i v Opeře je to bez problému...
Nevíte někdo takhle naslepo čím by to mohlo být?
Jak říkám - odkaz bude jakmile se dostanu doma k FTP...
Předem děkuji za případnou pomoc.
YoSarin
MacInek
Profil *
Naslepo je to takhle:
1. Vzniká tento problém při kódovani utf-8? Mně vznikal tento problém jen při tomto kódování.
2. Ne všechny editory umí korektně utf-8 a vkládají na začátek souboru mezeru, která způsobuje zobrazení kostičky nebo nesmyslných znaků.
3. Zkus ten includovaný soubor otevřít v editoru PSPad, v menu Formát zaškrtni UTF-8 a zase ulož. Mělo by bít po problému. Já takto používam Dreamweaver MX (který také dělá kostičky v MSIE i Opeře) v kombinaci s PSPadem).
MacInek
Profil *
Mělo by být :-) po problému.
Dero
Profil
Utf BOM

http://usenet.jyxo.cz/cz.comp.lang.php/0401/utf-8-a-session.html
Dero
Profil
Tedy: to jen tipuju.
mat
Profil
problém se jmenuje UTF-signatura, víc najdeš třeba tady:

http://maciweb.net/blog/web/clanek.php?clanek=89

nebo tady:

http://www.sweb.cz/pichlik/archive/2003_08_24_archive.html#10618977998 3242403

anebo tady:

http://interval.cz/clanek.asp?article=2940
YoSarin
Profil
No teda... já Vás nemít... :)
Je to přesně tím co jste říkali. Podobně jako MacInek používám Dreamweaver MX a ukládám v UTF-8, leč v nastavení mám možnost >Include Unicode Signature (BOM)< a ta je defaultně vypnutá... (čiliže do souboru by se znak ukládat neměl) Nicméně, jak vidíme, není tomu tak a ani když se možnost zapne tak se (překvapivě) nic nezlepší...
Čiliže budu muset ten soubor ještě přeukládat v PSPadu... :(
Mockrát děkuju za pomoc :)

YoSarin
Anonymní
Profil *
YoSarin
Zajímavé, ale když takhle blbne UTF-8, tak proč ho používáte. Pokud je to kvůli kódování pro Linux, tak by mělo stačit psát v iso. Nebo má to utf nějaký specielní význam??
llook
Profil
když takhle blbne UTF-8, tak proč ho používáte
Protože pořád výhody převažují nad nevýhodami. BOM signatura je u UTF-8 prakticky zbytečná a ve většině editorů ji lze vypnout.

Na Linuxu není vůbec žádný problém ani s windows-1250 (stejně jako na Windows není problém s iso latin), to je věc aplikací, nikoli OS. Výhoda UTF-8 je, že jím lze zapsat jakýkoli Unicode znak. Takže člověk nevybírá kódování podle jazyka, vlastně se o kódování ani nemusí starat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0