Autor Zpráva
gogy27
Dobrý deň,
nasledujúci skript sa mi nejako nechce vykonať. Vyhodnotí premennu $query ako false
 if (isset($_POST)) {

foreach($_POST["activ"] as $polozka) {

$sql = "UPDATE ava_comments SET active='1' WHERE id=$polozka";
      $query = mysql_query($sql);
        }

if ($query) {   

echo "Comments were activate. Please refresh this site.";

}
      else {
     echo mysql_error();  
       }
      }
Vykoná sa to posledné "else" aj keď sa nevypíše žiaden mysql_error, čiže neprebehne ani funkcia "foreach".

Formulár:
echo "<form method=POST action='http://zuldo.com/admin/?task=manage_comments#page=$page'>";
echo "<input type='checkbox' name='activ[".$go["id"]."]' value='".$go["id"]."'>";
echo '<input type="submit" name="active" value="Activate" style="text-align:center; margin:5px auto;  color: #026875; cursor:pointer; cursor:hand" />';
echo "</form>";
Ten checkbox je v cykle, takže ho mam viackrát. Skript ma slúžiť na aktivovanie komentov ale nejak to nebeží. Môže niekto povedať kde mám chybu?
Taky malý dotaz ešte, ak dam do prvej podmienky if (isset($_POST["active"])) - tak mi to vyhodnotí ako FALSE, ak to je bez ["active"] ako teraz, tak sa dostanem aspoň do vnútra podmienky.

Ďakujem
Alphard
var_dump($query) vám přesně řekne, co v té proměnné je.
update (ten poslední) se vykoná správně?

Navíc by to šlo zřejmě řešit stylem where id in implode()
gogy27
Ako som očakával. $query je NULL. Pretože mi nechce zobrať foreach($_POST["activ"] as $polozka) on má problém s tým $_POST["activ"]

Ak si pozriem zdrojový kód tak mi normálne každý input zobrazí aj s hodnotou: <input type="checkbox" name="activ[14]" value="14">
Alphard
Pořád to nefunguje? Zkusil jste třeba vypsat print_r($_POST);?
Mimochodem, těch absolutních adres bude jednou možná litovat, až změníte doménu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: