Autor Zpráva
Devi
Profil *
Zdravím,
mám v DB zapsaných několik časů a potřebuju aby se mi spustil určitý PHP script zrovna v tendle čas. Např mám v db 2 časy, 15h:21m:20s a 20h:10m:50s např, a chci aby se mi v tyto časy přesně spustil určitý php script. K dispozici mám celý linuxový server takže v případě externího programu není problém. Bohužel si stím ale už nevím rady jak to vyřešit:(
Rfilip
Profil
použij cron, nevím ale jak do něj tahat časy z db
Devi
Profil *
no cron.. to je mi jasny, ale právě nevím jak to udělat. Navíc pochybuju že bych cron mohl volat třeba 20x za sekundu(extrémní případ ale u tohodle projektu možný)
DJ Miky
Profil
Cron je spíš na opakované (pravidelné) spouštění, na jednorázové spuštění v daný čas se používá např. at, viz Google → linux at. Zadáš čas, zadáš příkaz (php /cesta/ke/skriptu.php) a v zadaný čas to daemon atd spustí.
Devi
Profil *
DJ Miky:
A jak donutit "at" číst z DB? Vzhledem k dost blbému jménu to snad ani nelze vygooglit:/
Alphard
Profil
Devi:
To fakt potřebujete provádět s přesnotí sekund? Nestačí volat cron po minutě a kontrolovat, jestli je něco ke zpracování?
Devi
Profil *
Bohužel ne, potřebuju to právě s přesností na sekundu. Můžu k tomu využít i externí program-ovšem nevím jakej právě a případně jak ho propojit s mysql.
DJ Miky
Profil
Devi:
A jak donutit "at" číst z DB?

Něco/někdo ty časy do DB vkládá, tak by místo toho volal at. Z PHP skriptu např. přes exec().
Devi
Profil *
DJ Miky:
no potřebuju o tom mít i záznam v DB - takže to provést tak že zavolám "at" a zároveň zapíšu do DB? Jo to by dávalo smysl, díky moc.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0