Autor Zpráva
Jendak
Profil *
Zdravim,
už jsem četl několik článků na toto téma, ale žádný neodpověděl moje otázky..
Všude se uvádí jako správné názvy:
$nazevPromenne, nebo $nazev_promenne
Já jsem si, ale už zvykl na své vlastní pravidlo: $Nazev_Promenne, je to správně? Proč se nikde (alespoň jsem to nikde neviděl) nepíše velké písmeno i na začátku (jako jsem to napsal já), ale jen tak, že teprve druhé slovo začíná velkým?
Magnus123
Profil
Já nepíšu první písmeno velké proto, že mi zabere čas stisknout i shift. Velká písmena v proměnných píši akorát při camel case, čili $nazevPromenne, aby byla ta slova rozpoznat (protože $nazevpromennekteraobsahujenejakouhodnotu by se četlo celkem špatně :)).
Again
Profil
Záleží na konvenci (dohoda programátorů). Já osobně dodržuji pravidlo z Javy o CamelCase, to znamená že proměnnou složenou z více slov napíšu jako: dlouhyNazevPromenne. Abych se přiznal, tak v PHP jsem viděl už hodně zápisu a ani nevím o tom, že by to někdo sjednotil. Vždy jde především o přehlednost kódu a styl daného programátora.
Jendak
Profil *
OK, osobně mi přijde nejčitelnější "$Nazev_Prommene". Jen jsem se chtěl ujistit, že to není proti pravidlům, díky :)
Tori
Profil
Jendak:
Pokud pracujete na projektu sám, tak je to jedno, vyberte si co vám víc sedí. U větších/týmových projektů bude dohodnutý nějaký společný coding standard pro všechny. Pokud existují názvové konvence v tom jazyku, ve kterém píšete (např. camelCase v Javě), držela bych se těch, ale PHP je bohužel dost nekonzistentní.

Podstatné je, ať už si vyberete kteroukoli variantu, dodržovat ji důsledně. Totéž odsazování apod. A taky používat výstižné názvy identifikátorů.

Tady je zajímavé srovnání podtržítkové vs. camelCase notace
Jendak
Profil *
A ještě něco, jak bych měl pojmenovávat metody a třídy? Stejně jako proměnné?
David Klouček
Profil
Já zatim používám u funkcí a proměnných podtržítkový způsob a u metod a vlastností camelCase.
www.milionovastranka.net/ukazky/program.jpg.
Tori
Profil
Jendak:
V tomto příspěvku jsou odkazy na konvence používané velkými PHP projekty, koukněte na ně pro inspiraci.
Jendak
Profil *
Díky všem, a poslední dotaz... psát ID nebo Id? :) (jak se vám to líbí víc?)
final
Profil *
ID rozhodne
Alphard
Profil
Jendak:
psát ID nebo Id?
Kde?

final:
ID rozhodne
Tak jednoznačně bych to neviděl.
Amunak
Profil
Když už tu padl dotaz ohledně názvů tříd... Normálně je nazývám PascalCase (JménoTřídy), ale co dělat, když je to zkratka (podobně jako ID), konkrétně SSLS? Psát Ssls (to vypadá strašně), ssls (to používám, i když to "odporuje všem coding standardům), SSLS (protože je to zkratka), nebo celé SimpleSiteLoadingScript (což mi přijde příšerně dlouhé - navíc třeba SimpleSiteLoadingScriptException už se fakt nedá).

Podle mě vypadá nejlépe asi
ssls
sslsException
sslsTemplate
IsslsTemplate


Jak byste se s tím poprali vy?
Keeehi
Profil
Já bych psal SSLS jelikož ty písmena z kterých se ta zkratka skládá jsou v také velká SimpleSiteLoadingScript.
Tori
Profil
Amunak:
Jak byste se s tím poprali vy?
jmenné prostory
// definice
namespace SimpleSiteLoadingScript;
interface ITemplate {}
class Template implements ITemplate {}
class Exception extends \Exception {}
// a použití v jiném NS:
namespace foobar;
use SimpleSiteLoadingScript as SSLS;
$tpl = new SSLS\Template;
Amunak
Profil
Tori:
jmenné prostory
To mě nenapadlo, na to se podívám. Díky.
Jan Tvrdík
Profil
Amunak:
co dělat, když je to zkratka (podobně jako ID), konkrétně SSLS?
Dle mých zkušeností je nejlepší v případě zkratek mít velké pouze první písmeno. Srovnej přehlednost:
XMLHTTPRequest vs. XmlHttpRequest
HTMLParser vs. HtmlParser

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0