Autor Zpráva
jou222
Profil
Zdravím, dělám web a narazil jsem ne problém, potřebuju udělat tlačítko zpět. To bych ještě nějak zvládl, problem je v tom, že to tlačítko má být univerzální, to znamená když půjdu například Home stránky > Filmy > Horory > atd . Jde o to, že na každé stránce bude odkaz zpět, takže jde o stromovou strukuturu a to tlačítko by mě mělo vždycky vrátit o strukutu výše(zpět) jak to prosím vás udělám. Krom možnosti, že na každé stránce bude tvrdý odkaz, kde budu muset zadat url adresu. Děkuji
candiess
Profil
Huh, to zalezi dycky na tom, co vlastne pouzivas a na cem stoji tve stranky, pro nejakd znelame RS na to existuji moduly (pluginy) ale pokud mas neco sveho, tak si to musis prizpusobit svym strankam, nakopnu te:
www.example.com/clanky/o-nas
a po kliknuti na navihaci se dostat na www.example.cz/clanky a tak samo u vseho ostatnoho, dej priklad (tvuj web) a pak to muzem udelat namiru :)
jenikkozak
Profil
jou222:
A jsi si jistý, že návštěvníci raději budou zkoumat celou stránku, jestli tam náhodou není odkaz „Zpět“ (jako že na většině stránek nic takového nenajdou) místo toho, aby stiskli Backspace nebo tlačítko Zpět v prohlížeči?
Jestli chceš jen odkázat na položku výše ve stromu odkazů, záleží na tom, jaký používáš systém, obecný návod není.
candiess
Profil
2 jenikkozak: on mysli navigacni listu se stromem - cesta a defakto i kategorizace dane stranky, nevim, zdali je to uzitecna vec ale mnoho lidi (dle me) na to moc nehledi
Keeehi
Profil
Dá se to vyřešit i javascriptem. Jak ale píše jenikkozak, málo kdo na to ale bude klikat. Navíc takovéto tlačítko s odkazem se jako zpět úplně nechová (to JS řešení ano). Pokud použiji to tvoje tlačítko a pak šipku zpět v prohlížeči, dostanu se na tu samou stránku odkud jsem vyšel místo toho, abych se dostal o 2 stránky zpět. Ten tvůj odkaz by se dal spíše nazvat jako "o úroveň výše". Nejlepší by pak ale asi bylo udělat rovnou celou drobečkovou navigaci.
Šéva
Profil
Tj ten příklad toho JS...
<button onClick=history.go(-1)>Zpět</button>
Joker
Profil
jenikkozak, Keeehi, Šéva:
Řekl bych, že jou222 ve skutečnosti nemyslí tlačítko „zpět“ jako v prohlížeči, ale spíš něco ve smyslu „nahoru“, neboli o úroveň výš ve stromu.

Čili když návštěvník třeba z Google přijde na stránku web/filmy/horory, po kliknutí na ten odkaz se nemá vrátit na Google, ale na web/filmy.
Něco podobného jsem kdysi řešil, samozřejmě hlavní problém je: Jak poznám, na kterou stránku má ten odkaz vést?
To musí být nějak vyřešené strukturou webu a na základě té struktury pak jde řešit odkazování.
Šéva
Profil
tak čistě teoreticky by se dal "adresar" ukladat do url a pak pomocí explode naházet do pole a když by chtěl o úroveň výše, tak by se to načetlo z toho pole -1 a zase by to šouplo do té url...
jou222
Profil
přesně jak řekl Joker. tak to myslím a nejde to nějak udělat přes $http_path-1 nebo tak něco, páš PHP není moje gusto moc, zatím se učím ;)
parkout21
Profil
Zdravím taky dělám web a mám podobný problém, ale dělám web CMSku, tak kde můžu najít tu strukturu?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0