Autor Zpráva
Enko
Profil *
Ahoj,
řeším následují. Trh mě tlačí k používání frameworků, tudíž to pro mě znamená naučit se OOP a následně nějaký známější FW, např. Zend, Nette, atd... A teď otázka. Jaké jsou reálné a konkrétní výhody v používání FW oproti "klasice". Protože učit se OOP a následně nějaký FW mi zabere mraky času. Zatím pracuji sám, ale brzo budou další členové v mém týmu.
Joker
Profil
Enko:
Jaké jsou reálné a konkrétní výhody v používání FW oproti "klasice".
Já bych to řekl jednoduše: Není potřeba znovu vynalézat kolo.
Skoro každý programátor si pro různé často používané věci vytvoří knihovnu tříd, které pak používá ve svých projektech. Tak proč rovnou nevyjít z nějakého prověřeného základu?
Pan X
Profil
Pokud to s programováním myslíš vážně (a i kdybys nemyslel) OOP určitě učit a když už OOP tak rovnou nějaký framework. Já jsem pracoval hodně dlouho bez frameworku a také jsem měl pocit že učit se "znova to samé akorát jinak" zabere dost času, ale byl sem blbej :)

Až se naučíš OOP a fremework pořádně používat zjistíš, že ti to úžasně ušetří práci a aplikace pak dostanou nový rozměr. Ono mám pocit že napsat pořádně třeba CMS bez OOP a frameworku je pomalu sebevražda.
Dneska si bez Nette neumím představit napsat cokoliv většího než je stránka s formulářem pro kontakt :)

A pokud umíš php dobře, pochopit principy OOP a naučení frameworku nezabere až tak času, je fakt že se člověk učí stále ale pak už jde spíše o principy a přemýšlení jak správně navrhnout strukturu.

A pokud budete pracovat v týmu, tak to s klasickým kódem ani dost dobře nejde ne? Framework a OOP vám, řekl bych usnadní rozdělení práce. Každej bude psát svojí třídu a tu pak jen spojíte a je to. Klasicky by to asi moc dobře nešlo (nebo si to jen neumím představit)

+ co psal Joker :)

Ale určitě se vyjádří i někdo povolanější. Moje ber s rezervou :)
Enko
Profil *
Děkuju oběma :) V podstatě toto čtu všude, jen jsem si to jem chtěl ověřit i tady. Jinak kolo znova nevymýšlím, mám napsané hromadu funkcí a postupů, které případně mírně upravuji podle potřeby. Jinak nic znovu od začátku nepíšu. Nebo pokud tím "vynalézat kolo" myslíš něco jiného, prosím popiš podrobněji.
Můžete mi prosím poskytnout třeba nějaký tutoriál "krok za krokem", kde to je popsané jak pro blbce? Případně nějakou literaturu.

Děkuju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0