Autor Zpráva
Rionela
Profil
Jde vložit do html stránky funkci (z php) include (místo rámců)? Totiž zkouším to ale nejde mi to, jde to jenom pokud je stránka uložená jako xxxx.php a ne xxxx.html... prosim poradte, já potřebuju stránku jako html.
FantomX1
Profil
Nie, to nejde pokial tvoj hosting nepodporuje php, pokial ano, muselo by to byt nastavene v konfiguracii apache httpd.conf konkretne v direktive AddType a to pridanim .htm, ale bezne tuto priponu php nepodporuje. Smiem sa spytat kde mas hosting?
Rionela
Profil
forpsi.com (typ normal)
FantomX1
Profil
Na forpsi normal mas aj php, takze by to malo ist, lenze aby ti to nastavil administrator, budes ho musiet o to poziadat, len ja osobne si myslim, ze to len tak jednoducho nespravi, mozno by sa to dalo ovplyvnit suborom .htaccess, v kazdom pripade sa ho treba na to spytat, ci by sa to dalo povolit aspon suborom .htaccess. A ak nie, existuje este jedna alternativa a to mod_rewrite adresy v prehliadaci sa chovaju, respektivne vyzeraju ako subory s koncovkou .htm ale v skutocnosti su to subory .php. Ale casto sa to vyuziva ak ti ide len o vzhlad, hoci fyzicky tie subory maju koncovku .php.
Smiem vediet, preco potrebujes subory prave s touto koncovkou? Mozno by som ti vedel lepsie pomoct.
Kajman
Profil *
Jednoduchý include lze i přes ssi, pokud to má server nastavené. Někdy může být problém, že to obaluje komentářem (např. při vkládání proměnné do title).
Rionela
Profil
htaccess, v kazdom pripade sa ho treba na to spytat, ci by sa to dalo povolit aspon suborom .htaccess. A ak nie, existuje este jedna alternativa a to mod_rewrite adresy v prehliadaci sa chovaju, respektivne vyzeraju ako subory s koncovkou .htm ale v skutocnosti su to subory .php. Ale casto sa to vyuziva ak ti ide len o vzhlad, hoci fyzicky tie subory maju koncovku .php.
Smiem vediet, preco potrebujes subory prave s touto koncovkou? Mozno


To proto že mám index stránku svého webu jako .html tzn když změnim koncovku nebude platný ten html a to znamená že musim požádat o změny odkazů na jiných spřátelených webech a také už mám na html docela slušný Page a S-rank... takže bych musela všechno znova od nuly
Kajman
Profil *
Ne, stačí případně v tom .htaccess přesměrovat.
Kajman
Profil *
A nebo vypadat přes .htaccess, že ty stránky jsou staré html, ale ve skutečnosti to tak být nemusí.
Rionela
Profil
OK. dik. Ale takže když se vrátim k tomu prvnímu.. nejde teda vložit include do html a uložit to jako soubor html?
Leo
Profil
"nejde teda vložit include do html a uložit to jako soubor html?"

Ne. Ale jde vlozit include do php skriptu, ktery vytvori/ulozi soubor s priponou html, Leo
llook
Profil
To všechno záleží na nastavení serveru. Include funguje v těch souborech, které server pokládá za PHP skripty. Pokud server nastavíš tak, aby soubory s příponou .html pokládal také za PHP skripty, budou ti include fungovat i tam.

U serveru Apache potřebná direktiva vypadá takhle:
AddType application/x-httpd-php .html


Pokud je možné upravovat soubor .htaccess, dej to tam. Pokud ne, obrať se na správce, aby to pro tvůj adresář nastavili.
FantomX1
Profil
Da sa to spravit jednoducho aj pomocou mod_rewrite v subore .htaccess a to tak ze si ten subor vytvoris, a vpises do neho:

RewriteEngineOn
RewriteRule index.htm index.php [L]
Rionela
Profil
Da sa to spravit jednoducho aj pomocou mod_rewrite v subore .htaccess a to tak ze si ten subor vytvoris, a vpises do neho:

RewriteEngineOn
RewriteRule index.htm index.php [L]


Jo na to sem právě přišla, moc moc díky, možná právě tohle mi zachrání krk.. děkuju mockrát za všechny odpovědi...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0