Autor Zpráva
McMamlas
Profil
Dobrý den,

již jsem úplně bezradný. Potřebuji vytvořit jednoduchý formulář, který se při kliknutí na tlačítko odešel. Klasika: Předmět, email odesílatele, zpráva a na konci jestli to je muž či žena. Až na poslední faktor (muž/žena) mi vše funguje. Ale nemohu nějak přijít na to, jak to udělat, aby se mi tam odesílal i ten muž, či žena... Hledal jsem dnes všude snad už 4h a potřeboval bych to mít jidnes hotové tak se obracím sem.

Nemáte nějaký nápad jak to vyřešit, popř. hodit nějaký odkaz kde to je? Já jsem nic nenašel a že jsem chvíli hledal.

Ukázka kódu
<table style="height:100%;" width="100%" cellSpacing="0" cellPadding="0" border="0">
<tr><td align="center" valign="top">
<form action="poslat.php" method="post">
<table width="200" border="0" class="text">
<tr><td width="50"><strong>J</strong>méno:</td><td><input name="jmeno" accesskey="j" type="text"/></td></tr>


<tr><td width="50"><strong>E</strong>mail:</td><td><input name="email" accesskey="e" type="text"/></td></tr>


<tr><td width="50"><strong>W</strong>eb:</td><td><input name="web" accesskey="w"  type="text" value="http://"/></td></tr>


<tr><td width="50" valign="top"><strong>T</strong>ext:</td><td><textarea name="text" accesskey="t"  rows="5" cols="25"></textarea></td></tr>


<tr><td colspan="2" align="center"><input type="submit" class="button" value="Odeslat"/> <input type="reset" value="Vymazat"/></td></tr


<tr>
<td>
<p><strong>P</strong>ohlaví
<input type="radio"  name="sex" accesskey="s" value="z" checked="checked" /> Žena
<input type="radio" name="sex" accesskey="s" value="m" /> Muž</p>
</td>
</tr>
</table>
</form>
</td></tr>
</table>

a zde je php pro odeslání na email

<?php
$to = "Pasci15@gmail.com";
$extra = "From: $email\r\nReply-To: $email\r\n";
$subject = "Vzkaz od ".$jmeno."";
$mess = "Jméno: ".$jmeno."\nEmail: ".$email."\n Web: ".$sex."\nSex: ".$web."\nText:\n".$text."";
mail ($to, $subject, $mess, $extra, $sex);
?>
<html><head>
<meta http-equiv="refresh" content="0; url=index.php">
<title>Přesměrování ...</title>
</head><body></body></html>



Jinak potřebuji to proto, že na svěm webu www.smartprislusenstvi.cz/ chci zjednodušit objednávání výrobků a bez registrace, takže k výrobkům vždy hodím jednoduchý formulář a informace se pošlou na email...
panther
Profil
McMamlas:
funkce mail jako pátý parametr (rozuměj to, co je za 4. čárkou) rozhodně neočekává string „muž/žena“.

Přečti si, jak se v PHP spojují řetězce, nebo si nalistuj téma vedle, kde se dnes řešilo totéž.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0