Autor Zpráva
vecerapl
Profil
Může mě tady někdo přímo poradit (napsat script), který by zjistil velikost pracovní plochy v javascriptu a tuto hodnotu mě pak přenesl do PHP, abych si dané rozlišení mohl dál používat?
panther
Profil
vecerapl:
na co potřebuješ v PHP (odehrávajícím se na serveru) znát hodnotu rozlišení monitoru/prohlížeče? Serverovému scriptu je buřt, co se děje na klientovi.

V JavaScriptu samozřejmě ta hodnota zjistit lze, to si během minutky můžeš sám dohledat.
vecerapl
Profil
Jde mě o zobrazení fotografie, kterou zmenším na požadovanou šířku a výšku uživatelova rozlišení. Mám tam i obrázky vyššího rozlišení a zobrazení obrázku za pomocí lightbox. Více méně mě jde o to zobrazit obrázek o určité šířce a výšce v závislosti na rozlišení.
Joker
Profil
vecerapl:
Proč by se velikost fotky nastavovala zrovna na rozlišení obrazovky návštěvníka?
A když má víc monitorů, tak podle kterého monitoru?
V JS lze přes screen.width a screen.height získat nějaké rozlišení něčeho. Resp. co jsem zkoušel s více monitory, na Windows (Vista) to bylo rozlišení hlavního monitoru, Ubuntu když je plocha roztažená přes monitory na šířku vrací výšku hlavního monitoru a šířku součet.

Každopádně nastavení rozměrů obrázku na rozlišení obrazovky v drtivé většině případů způsobí, že se nevejde do okna prohlížeče.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0