Autor Zpráva
cesss
Profil *
Dobrý den,

na internetu je toho o uploadu dost, ale nějak jsem z toho nedokázal vycucnout základy.
Proto se ptám, jestli nevíte o nějakém rychlém efektivním řešení tohoto:

Mám formulář kde mám
<input type="file" name="avatar" tabindex="10" />

Uživatel si bude moci určit nick a nahrát avatar.

Já chci:
- aby ten avatar musel mít příponu PNG (a žádnout jinou, na velikosti písmen mi nesejde, prostě obrázek png)
- aby byl velký přesně 32x32
- aby se po nahrání uložil sám do rootu do složky avatars/ s názvem nicku (který uživatel zadal) .png

Takže třeba uživatel Standa5 si uloží avatar png 32x32 a avatar se uloží do
avatars/Standa5.png
Alphard
Profil
Prvně nahrát, pak zkontrolovat, stačí funkce getimagesize(). Uložení jednoduše move_uploaded_file().
cesss
Profil *
Díky moc :)
Vyřešeno


-- jen to bylo naopak, první jsem zkontroloval co uživatel nahrál (tmp_name) a potom jsem to nahrál.
Alphard
Profil
cesss:
jen to bylo naopak, první jsem zkontroloval co uživatel nahrál (tmp_name) a potom jsem to nahrál
Já nahrát myslel ve smyslu uploadu na server, ne nutně po move_uploaded_file(), protože javascript neumí zjistit velikost obrázku, možná nějaký flash. Přípnu png by šlo hned u klienta vynutit nějakým atribut tuším accept, ale já to nepoužívám.

Obecně by bylo lepší netrvat na tak drsných podmínkách, ale umožnit upload jakéhokoliv obrázku a avatar si vyrobit.
cesss
Profil *
No pokud uživatelé takový obrázek mít nebudou, můžou si vybrat z předem přichystaného "alba", do kterého může kdokoliv obrázky přidávat (před zveřejněním jsou však nově přidané zkontrolovány v administraci).
NouF
Profil
Lepší řešení je to že nahraješ obrazek jako krá*a.. a pak si prez script vytvořit miniaturu, ulozit kam chceš atd.. x lidí neví co je png + že obrazek mnění velikost s velikostí rozlišení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0