Autor Zpráva
cesss
Profil *
Ahoj všem,

jsem už zoufalý, ani tady na jakpsatweb jsem nenašel odpověď..

Na localhostu testuji web a naprogramoval jsem si odesílání e-mailu...

Vše funguje, až na SMTPčko, které si mám prý zkontrolovat (zkoušel to poslat z localhostu).
Tak jsem to upravil v php.ini a zrestartoval Apache.

Pořád to posílal z localhostu.

Tak jsem přidal
ini_set("SMTP","smtp.gmail.com." );
ini_set("smtp_port","465" );

A nechce se to načíst... načítá, načítá... a nic.

Zdůrazňuji, že nemám ponětí, jaký SMTP server použít. Zkusil jsem gmail, protože u nich mám mail.
Co s tím?

Díky moc za jakoukoliv pomoc


Jo ten topic se měl jmenovat smtp gmail :D pardon
Sir Tom
Profil
cesss:
Taky ahoj,
a zkoušel jsi to testovat někde jinde než na localhostu?
cesss
Profil *
No kdybych to šel zkusit například na endora.cz, tak tam mají vše už nastavené (své SMTP a funkční), ale nechce se mi to tam nahrávat - ještě to není hotové a chci to testovat jen lokálně - proto zatím jen přes Apache na domácím PC.
Navíc, je lepší to vyřešit teď než to pořád nahrávat někde pryč...

Zkoušel jsem i toto (gmail chce i váš mail a heslo k němu aby šlo odesílat maily z jejich smtpčka)

ini_set('SMTP','smtp.gmail.com');
ini_set('smtp_port','465');
ini_set('username','mujmail');
ini_set('auth_username','mujmail');
ini_set('password','meheslo');
ini_set('auth_password','meheslo');

tyto hodnoty v ini_set nenajdete, na cizojazyčných fórech jsem se však dočetl, že fungují a dají se pomoci nich odesílat zabezpečené maily bez mailerů a podobných věcí...

Každopádně pořád to načítá a nic se neděje.
Alphard
Profil
A potřebujete, aby ty maily někam přišly? Mně stačí testovací lokální server, okamžitá odezva a žádné problémy.
cesss
Profil *
No potřebuji to zkusit odeslat na mail použitý při registraci (kvůli zkoušení potvrzovacího kódu k dokončení registrace)
Jan Tvrdík
Profil
cesss:
Zkus použít třeba Test Mail Server Tool.
Alphard
Profil
Nezeptal jsem se vás na OS, na Windows zkuste http://www.toolheap.com/test-mail-server-tool/.
Nic není potřeba nastavovat, jen nainstalovat a spustit. Jakmile odešlete mail, vyskočí okno s jeho mailem v defaultním emailovém klientu.

Honza byl rychlejší, tak jsou aspoň 2 doporučení.
cesss
Profil *
Bomba věcička! Díky moc :)


Tak už jsem dokonce zprovoznil odesílání těch e-mailů z gmail smtp skrze class.phpmailer.php.

Češtinu v předmětu neřeším, hlavně že ve zprávě vše funguje (a můžu používat přímo HTML, juchů).

Na gmail ty e-maily chodí relativně rychle (otázka pár vteřin), jenže na seznam to bude asi horší (už čekám 10 minut a nic).


Doufám, že to je tím SMTPéčkem
cesss
Profil *
Problém je, že ikdyž dám odesílatele jakého chci, odesílá se to z toho gmailu, který mám v přihlašovacích údajích
Keeehi
Profil
cesss:
Dlouhé čekání na email u seznamu jsem zažíval běžně. Proto jsem ho přestal používat. Jak to mají dneska, jestli se zlepšili, to nedokážu říci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0