Autor Zpráva
cesss
Profil *
Ahoj všem :)

Zkouším odesílat e-maily z smtp.seznam.cz
Funguje to krásně - až na to, že když si dám svůj e-mail jaký chci
(pro mé účely potřebuju registrace@time.cz)

tak se to neodešle. Musím použít jen ten e-mail, přes který se na ten SMTP přihlašuju...
to samé gmail...

Nejde to nějak udělat, aby to šlo odeslat z registrace@time.cz ?

Něco jako mají tady
http://anonymizer.in/fake-mailer/index.php?msg=Tady+toto..+vidite+odesila+to+maily+z+jakekoliv+adresy

Může se odtamtud odesílat z jakékoliv adresy...


Díky za odpověď
Jan Tvrdík
Profil
cesss:
S velkou pravděpodobností se jedná o úmyslné zabezpečení SMTP serveru Seznamu. Nepovažuji za rozumné snažit se toto zabezpečení obcházet.
cesss
Profil *
To ne, o to mi nejde. Je mi jasné že by to mohl kdokoliv použít k nelegální činnosti... bylo by to vlastně odeslání z jakékoliv adresy a ještě by tam byl štítek seznamu (ověřeno a bezpečné)...

Jen mi jde čistě o to, jak odeslat mail z registrace@time.cz pomocí SMTP...

Použil bych SMTP googlu (jde tam přidat další adresa k účtu, ale ta adresa se musí ověřit, že existuje tím, že tam pošlou potvrzovací odkaz). Jenže ta adresa registrace@time.cz fakticky neexistuje a já nevím jak jí vytvořit.


Jinak odeslat e-mail odkudkoliv je jednoduché, do hlavičky mail() nastavím FROM: a hotovo... jenže na localhostu to nepojede (což já chci).


A jen ještě dodám, že tady:
www.jpw.cz/smtp nastavení

je psáno
@seznam.cz
Pokud máte účet na Seznamu, máte to ještě relativně jednoduché. Adresa odesílacího serveru je smtp.seznam.cz. Je tam ale jedna zvláštnost -- v nastavení smtp serveru musíte zvolit tlačítko "Server vyžaduje ověření" a potom do poskytnutých chlívků zadat svoje jméno a heslo. Zajímavé je, že tak můžete odesílat i maily z jiných adres než z té seznamácké.

Jenže to nejde.
Jan Tvrdík
Profil
cesss:
jenže na localhostu to nepojede
Měl jsem za to, že ten problém už jsme vyřešili. Pokud chceš posílat skutečné emaily z localhostu, tak bys měl použít SMTP server poskytovaný tvým poskytovatelem internetového připojení nebo případně hostingem, kde máš web.

Jenže to nejde.
Zřejmě to zabezpečení v té době ještě nefungovalo.
Keeehi
Profil
cesss:
jenže na localhostu to nepojede (což já chci)
To je přece jen drobnost. Když víš, že ti to pak bude fungovat na ostrém servru (a to víš) tak se smiř s tím, že na localhostu ne. Vždyť to přece vůbec není důležité, tak proč se s tím sr*t.

Jenže to nejde.
Dle Archive.org tu odkazovanou stránku nikdo minimálně od 15.3.2005 neměnil. Řekl bych, že ta informace je zastaralá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0