Autor Zpráva
T3RMiX
Profil
Rovnou k věci: potřebuji aby se mi na localhostu nepředavalo PHPSESSID v URL. Což není problém, problém je v tom pokud si nastavím session.use_trans_sid Off, okamžitě přestanou SESSION pracovat, protože se nepředává jejich ID. Když se podívám od TEMPu cookie je tam uložená, ale script o ní neví. Nastavení php.ini je na 99% stejné jako na hostingu kde aplikace bez problému fungují.
Hugo
Profil
A máš nastavené v php.ini
session.use_cookies = 1

Taky se podívej, jak máš nastavenou dobu života cookie (session.cookie_lifetime).
T3RMiX
Profil
Takže abych nezdržoval :) http://t3rmix.com/temp/session.gif
cookie_lifetime by IMHO měl být na 0 dle komentáře v php.ini
Kajman
Profil *
Myslím, že je to tohle. Zakáže to dávat do url, povolí jen předávání id session pomocí cookie.
session.use_only_cookies = 1
Leo
Profil
Puvodni dotaz nechapu. Pisete, ze session nepracuji (to znamena mimochodem co?), a ze se nepredava id, ale cookie pry v prohlizeci mate. Jak se tam dostala kdyz se id nepredava? Pokud je cookie v prohlizeci a ten ji neposila, pak mate spatne expiraci nebo cestu (pomijim drobnosti jako je priznak secure), ale tohle vsechno nastavuje PHP samo. Leo
T3RMiX
Profil
Kajman: bohuzel nepomohlo.
Leo: Nefunguje prihlaseni etc., session promena se ztraci pri prechodu na jinou stranku pokud pouziju header(location) nebo jednoduse kliknu na odkaz a prejdu jinam.
Myslím že v tom problém není, protože jsem to zkoušel ve 3 prohlížečích. Pokud tu samou aplikaci nahraju na webhosting kde je provozována, funguje vše bez problému.
Leo
Profil
"Leo: Nefunguje prihlaseni etc., session promena se ztraci pri prechodu na jinou stranku pokud pouziju header(location) nebo jednoduse kliknu na odkaz a prejdu jinam.
Myslím že v tom problém není, protože jsem to zkoušel ve 3 prohlížečích. Pokud tu samou aplikaci nahraju na webhosting kde je provozována, funguje vše bez problému."

A jak ty session promenne ctete a nastavujete? Leo
llook
Profil
Když chceš, aby se SID předávalo jen v cookie a ne v URL, tak v php.ini nastav tohle:
session.use_only_cookies=on

A nebo v .htaccess:
php_flag session.use_only_cookies on
T3RMiX
Profil
Leo: přes pole $_SESSION. Takže $_SESSION[jmeno]="text"; to same pro cteni. Pokud myslíte na register_globals On, myslím že zase v takových začatcích php nejsem a vím o čem mluvím když mluvím o session proměnných :)
Ilook: jak jsem psal Kajmanoj nepomohlo. jeste zkusim tedy .htaccess
Leo
Profil
Ctete to pres http://llocalhost, nebo mate virtualni domenu? Leo
T3RMiX
Profil
localhost
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0