Autor Zpráva
Jendak
Profil *
Ahoj,
v rámci svého projektíku potřebuji rozdělit řetězec - adresu získanou pomocí $_SERVER['REQUEST_URI']; na to co se nachází před otazníkem (např index.php) a to co po něm následuje (page=home). Postačí když mi řeknete jakýma funkcema to řešit. Díky :)
Someone
Profil
explode() by mohlo pomoci.
Jendak
Profil *
super funguje, díky :)
Jendak
Profil *
A ještě něco (docela mimo, ale nechce se mi zakládat nové téma).
Vždy porovnávám, jestli předchozí adresa (její koncová část - viz $_SERVER['REQUEST_URI']) z které uživatel přišel na aktuální je stejná/rozdílná oproti aktuální. A bych věděl ze který přišel, ukládám $_SERVER['REQUEST_URI'] do SESSION. Po každém porovnání tuto SESSION přepíšu aktuální adresou... Funguje to přesně jak chci, ale je to "elegantní" řešení nebo by jste zvolili nějaké lepší?
Keeehi
Profil
Existuje ještě $_SERVER['HTTP_REFERER'], Posílá ho však prohlížeč, takže je tu možnost, že ho nepošle a druhá věc s tím související je, že se dá případně podvrhnout. Záleží na tobě, jak moc je pro tebe kritické znát předchozí adresu.
Jendak
Profil *
Díky, $_SERVER['HTTP_REFERER'] jsem znal, ale nevěděl jsem, že se dá podvrhout. Kritické to není - jde vlastně jen o to, jestli zobrazit či nezobrazit javascriptový kod, ale přesto to radši nechám ukládat do SESSION. Díky :)
Majkl578
Profil
Problém u tvého řešení je, že nepodporuje více instancí (více záložek v prohlížeči) - ve chvíli, kdy si rozkliknu 5 tabů, uložíš informaci jen o tom posledním.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0