Autor Zpráva
Darker
Profil
Tohle mi hlásí funkce mail, chci-li poslat email na seznam. Tady na diskusi jsem se dověděl, že se tedy na server musím přihlásit. To mi přijde podivné - copak se od každého majitele webových stránek, který chce posílat email na seznam (google atd) čeká, že si na daných serverech založí účet specielně pro posílání emailů?
Joker
Profil
Darker:
copak se od každého majitele webových stránek, který chce posílat email na seznam (google atd) čeká, že si na daných serverech založí účet specielně pro posílání emailů?
Ne, ale od každého, kdo ty maily odesílá přes servery Seznamu.
Darker
Profil
Joker:
Ne, ale od každého, kdo ty maily odesílá přes servery Seznamu.
Vypadá to, že ještě zdaleka nechápu, jak to posílání mailů funguje. Když jsem dělal posílání mailů přímo přes sockety, nikam jsem se nepřihlašoval, jen jsem serveru řekl kterému uživateli má email přiřadit. (bohužel, na reálné servery jsem se nikdy nedokázal připojit)
Když jsem celý skript přesunul z localhostu na freehosting, email se (pomocí mail()) bez problémů odeslal. To znamená, že oni mají u seznamu účet, aby tam mohli posílat e-maily? A i u google, azet.sk a pár dalších serverů, které mi na PC nefungovaly a na freehostingu ano?
Není to spíš nějaké nastavení toho, jak se server identifikuje? (co posílá za hlavičky?)
Jan Tvrdík
Profil
Darker:
To znamená, že oni mají u seznamu účet, aby tam mohli posílat e-maily? A i u google, azet.sk a pár dalších serverů, které mi na PC nefungovaly a na freehostingu ano?
Ne. Mají vlastní SMTP server a přes ten to odesílají.
Joker
Profil
Darker:
To znamená, že oni mají u seznamu účet, aby tam mohli posílat e-maily?
Ne, mají svůj SMTP server.

Mail se nejdřív odešle na SMTP (případně jiný protokol pro posílání mailů) server, pak už si ho servery předávají mezi sebou až k adresátovi.
Bývaly doby, kdy třeba i ten Seznam opravdu měl tzv. open relay, tzn. kdokoliv z Internetu se mohl připojit a odesílat zprávy. Dneska ale takhle snad žádný normální SMTP server nebude nastavený, protože by se vzápětí stal nástrojem pro rozesílání spamu a následně u těch „slušných“ mailserverů skončil na blacklistu.
Darker
Profil
Joker:
Ne, mají svůj SMTP server.
Ten tedy asi musí být někde registrovaný, aby se nedal podvrhnout. Jak totiž seznam pozná, že používám socketové funkce a nejsem skutečným SMTP serverem?

Každopádně na PC mi běží hMail server. Takže by možná mělo být možné nakonfigurovat XAMPP tak, aby ho používal.
abc_
Profil *
Jasně, v php. Ini si nastav smtp na 127.0.0.1 a jestli ma hmail nejake přihlašovací jméno a heslo. Podrobněji ti to můžu popsat později až budu u pc, jestli máš zájem...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0