Autor Zpráva
PHP_koule
Profil *
Ahoj, chtěl jsem se jen zeptat, zda existuje nějaké pravidlo (norma), která říká, jak dělat strukturu PHP kódu? Zdá se mi celkem problém dělat tisíce tabulátorů a backspacesů, i když editor podřadí entrem správně. Pokud mám dělat nějakou strukturu, tak bych si chtěl být jistý, že jí dělám opravdu správně (když už musím vkládat ty tabulátory).
Tori
Profil
Koukněte např. na odkazy v tomto příspěvku a vyberte si něco, co vám vyhovuje: Učebnice PHP: Coding standards. Pokud píšete kód jen pro sebe a není to žádná samostatná knihovna (na které by později mohli spolupracovat další lidi), je to IMHO jedno, který standard si vyberete. Jen je potřeba ho důsledně dodržovat.
Joker
Profil
PHP_koule:
Říká se tomu coding standards a mohou se lišit v závislosti na firmě nebo projektu.
Docela rozsáhlou debatu na to téma jsme vedli v souvislosti s PHP učebnicí.
Příspěvek #16 v daném vlákně se odkazuje na existující coding standards velkých projektů, což by mohlo být užitečné.

K vláknu z učebnice ještě poznamenám, že ty navrhované coding standards pro učebnici obsahují určitá specifika související s tím že jde o učebnici a reálný projekt by měl trochu odlišná pravidla (zejména bych doporučil odsazovat tabulátory a ne mezerami).
Marek88
Profil
PHP_koule:
Já například používám jako editor Netbeans (je zdarma a multiplatformní). Ten umí sám správně zformátovat kód. Nejen že kód správně odsadí, ale přidá například mezery mezi znaky =+-/* atd. nebo závorky u if a else hodí na správný řádek a podobně. Všechna pravidla si můžete libovolně nastavit (ale myslím, že ve výchozím stavu je to dobré). Podobně umí zformátovat i JS, ale tam to ještě není 100%, doufám, že se to časem zlepší...

Hlavní výhoda je v tom, že ať váš kód vypadá jakkoli, tak stačí jeden stisk klávesové zkratky a celý soubor vypadá podle vašich představ.

PS: Funkci automatického zformátování kódu budou mít i jiné pokročilé editory, ale s těmi já nemám zkušenosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0