Autor Zpráva
W4C
Profil
Zdravím:
Potřebuju ověřit, zda zadaná doména má DNS záznam typu "AAAA" (Jestli podporuje IPv6)
Funkce checkdnsrr ale vrací špatné(ale ne náhodné) údaje. Třeba jako že IC.CZ podporuje IPv6 (AAAA),neexistující LKAHDFKLHDFASD.COM taky...( Array() )
Poblém není jen u typu AAAA,ale u všech.

$domain="IC.CZ";
$typ="AAAA";
$typ1="ALL";
if (checkdnsrr($domain,$typ) == true) {ECHO "YES";} else {ECHO "NO";}
nebo
if (checkdnsrr($domain,$typ) ) {ECHO "YES";} else {ECHO "NO";}

//kontrola:
$ad= strtolower(trim($domain));
$addn= strtoupper(trim($typ1));
$typdns=constant("DNS_".$addn);
$dhr= @dns_get_record($ad,$typdns);
ECHO "<PRE>";
print_r($dhr);
ECHO "</PRE>"; 

na hostingu je PHP5.2.17 - podporu to tedy má.
hosting: ic.cz
Kde je chyba? ("zcela nečekaně" na hostingu??...)
whoami
Profil
Podle mě je checkdnsrr() v zakázaných fcích na ic.cz..
W4C
Profil
Není v zakázaných - funkce existuje a je povolena.

Na IC to je celý nějak dodrbaný.Používají virtuální proxy...
Nefunguje blokování v htaccess ("Deny from" blokuje jen tohle virtuální proxy)-musí se to řešit oklikou
Remote_addr= IP virtual proxy
gethostbyaddr($_SERVER['REMOTE_ADDR'] vrací střídavě "localhost" nebo "127.0.0.1"- taky to řeším složitou,ale funkční oklikou přes HTTP_X_FORWARDED_FOR.
atd...atd..prostě blázinec..
Vidím to opět na řetězový problém na serveru - všude jinde to jede správně.Chyba, že o technické podpoře se mi tam může jenom zdát.
Ale zase to má výhodu v tom, že se zde člověk aspoň naučí obcházet "chyby" na serveru. :D
Davex
Profil
Zkoušel jsi pro získání těch IPv6 adres přidat tečku za doménové jméno?
$domain="IC.CZ.";
W4C
Profil
Tohle mě opravdu nenapadlo-nezkoušel.
Ano, s tečkou za doménou to funguje, díky.

Než se ale na IC zobrazí výsledek, trvá to věky.Znamená to, že mají tedy něco špatně nastavený?(Běžně se tečka za doménu nepřidává).
Připadá mi, že to tak mají schválně, aby se moc nezatěžoval (asi rozhašený) DNS server.
Davex
Profil
Tečka za doménou značí kořenovou doménu a často se vypouští - to ale neznamená, že by tam být neměla. Někdy neškodí přečíst si dokumentaci k funkci checkdnsrr(), kde je to zmíněno.

Na IC posledních pár let nefungují základní věci na které správci dlabou, takže pomalé DNS dotazování je to poslední, čím by se dalo znepokojovat.
W4C
Profil
Jasně, tohle znepokojení(DNS) je jen další v řadě. :D
Problémů tam mají opravdu víc než dost a nezávidím tomu, kdo to bude někdy(snad) dávat znovu do(funkční)hromady.
TomasJ
Profil
Doporučuji ti buď přejít na placený hosting, nebo na endora.cz, mají celkem slušný hosting. Ještě je dobrý třeba webzdarma.cz, ale ten má více zakázaných funkcí (samozřejmě píšu o free verzi).
ShiraNai7
Profil
Pokud to myslíš s jakýmkoliv webem či aplikací vážně, přejdi na placený hosting. Žádné free se tomu nikdy nevyrovná.
W4C
Profil
Mám už dlouho mirror části webu(to co nefunguje na IC) na endoře, se kterou jsem vcelku spokojen.Oba hostingy mají ale svá + i -, takže využívám výhod obou.V nejhorším se přesunu komplet na endoru.WZ nepadá v úvahu-tam jsem kdysi (bohužel) byl. (zlatý ic.cz..).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0