Autor Zpráva
ProbablyYes
Profil
Dobrý den,

snažím se najít skrz Google nějaký návod, ale moc zdárné to není . Většina z nich bud nefunguje, nebo jsou příliš složité .

O co mi jde ? Připojit se na VPS pomocí SSH skrz php script a následně zadat příkaz .

Pokud někdo máte/znáte nějaký jednoduchý způsob jak tohoto docílit, budu rád, pokud se podělíte . Potřebuji trochu postrčit, snad budu schopen zbytek potřebných informací dohledat .

Děkuji za každou odezvu, popostrčení .
Keeehi
Profil
http://php.net/manual/en/book.ssh2.php
Jinak taky by mělo jít využít funkce exec a podobných, v které spustí zadaný příklad.
ProbablyYes
Profil
Dobrý den,

děkuji za popostrčení, avšak nedaří se mi script zprovoznit .

Chybová hláška je : Call to undefined function ssh2_connect()


Používám -
$connection = ssh2_connect('IP VPS serveru', 22);
ssh2_auth_password($connection, 'ID', 'heslo');
$pokus="Zadavany prikaz";
ssh2_exec($connection, $pokus);


Děkuji
whoami.cz
Profil *
www.php.net/manual/en/ssh2.installation.php

Pokud to není tvůj server tak jedině jinak.. přes něakou hotovou class..
ProbablyYes
Profil
Dobrý den,

Áha, pokud tomu správně rozumím, je třeba instalovat na VPS apache, na to patch pro kanál SSH2 a až potom se můžu pokusit o úspěšné vytvoření scriptu .

Myslel jsem, že se PHP připojí přes SSH2 přímo, jako to dělám když server ovládám, takže instalovat php není potřeba .

Pokud moje nová domněnka je správná, rád bych se zeptal -

Jak moc zatíží apache server ?

Dále pak, můj cíl je ovládat herní server, který na VPS běží pomocí webových stránek, které jsou na samostatném hostingu, tedy, než se do něčeho pustím - mířím vůbec správným směrem ?

Děkuji
Keeehi
Profil
Co potřebuje ssh2 pro svůj běh a jak nainstalovat: http://cz.php.net/manual/en/ssh2.setup.php. To rozšíření se ale bude muset instalovat na ten hosting, kde budou ty "ovládací" stránky, protože na nich poběží ten ovládací php script a ten se chce připojit k ssh.

ProbablyYes:
instalovat na VPS apache
A teď tam máte co?

mířím vůbec správným směrem ?
Záleží na tom. Co je to za VPS, co tam je a není, jak ho ovládáte nyní a jaké jsou jiné možnosti ovládání. Čím více info tím lépe.
ProbablyYes
Profil
Dobrý den,

VPS je od wedosu - systém Cent 5 .

Systém je uplně čistý a hosting mám také od wedos .

VPS nabízí připojení přes SSH a KVM . Ovšem pokud je to záležitostí hostingu - tnz. stránek z kterých chci příkaz odeslat, spíše zkontroluji nastavení php tam, případně napíši podpoře přímo wedosu .

Děkuji
ProbablyYes
Profil
Dobrý den,

Tak zjištěno, že hosting wedosu takovou možnost nenabízí, takže chyba je zde .

Děkuji za pomoc .

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0