Autor Zpráva
Majkelju
Profil
Dobré ráno,

řeším takový na první pohled triviální problém...hned v úvodu stránky načítám z databáze dva údaje, nechce je to ale vypsat...
    
            
    <?include('../_mysql.php');?>
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="../css/export.css">
<?
    $result = $db->query("
    SELECT `znacka`, `nazev`
    FROM `stavby` 
    WHERE `id` = $ids
    LIMIT 1");
    $radek = $result->fetch_assoc();
    
        echo $radek['nazev'];
                echo $radek['znacka'];

přičemž úplně stejný dotaz mám na pár dalších stránkách a funguje tak, jak by měl...proto nechápu, proč tady to najednou nejde... Proměnnou $ids to najde a vypíše, tam problém není... Pak jsem zkusil zbytek stránky zakomentovat, a ani tak to nejede, takže to nebude ani ničím níže na stránce...
panther
Profil
Majkelju:
v promenne $ids je co? Nerekl bych, ze bude definovana v souboru _mysql.php.

Priste si vypis mysql_error(), a/nebo dotaz, at vidis, co databazi posilas.
Majkelju
Profil
$ids je ID stavby, které na stránku předávám v URL .... mysql_error() mi nevypisuje vůbec nic.... :/
Magnus123
Profil
Když si dumpneš proměnnou $radek, vypíše se co?
Majkelju
Profil
Magnus123: Myslíš jako když vypíšu prostě echo $radek; ? Tak to taky nevypíše vůbec nic... přijde mi to nějaký stochastický celý :) Dotaz, co dosud fungoval, najednou prostě nejede... :)
panther
Profil
Majkelju:
$ids je ID stavby, které na stránku předávám v URL
takze $_GET['ids'].

Krome toho, ze to neni osetrene proti mysql injection, v dotaze, resp. uvedenem kousku kodu, chyba neni.
Keeehi
Profil
$ids = (int)$_GET["ids"] - něco takového tam máš?

Dumpnout znamená var_dump($radek); - kromě toho, že to vypíše obsah té proměnné, tak i její typ.
Majkelju
Profil
GET tam mám, akorát na jiné stránce, tato stránka se totiž includuje na té s GET a načítá do mpdf, které to pak celé vyjede jako pdf...když si $ids vypíšu, tak tam je správné číslo... Tak ten dump mi píše NULL ..... což je taky divný, protože ta stavba tam to jméno vyplněné má.
panther
Profil
Majkelju:
echo "SELECT `znacka`, `nazev` FROM `stavby` WHERE `id` = $ids LIMIT 1";
vypise co? Pokud tam bude „... `id` = LIMIT 1“, promenna ids neexistuje, jak jsem psal uz ve [#2].
Majkelju
Profil
Vypíše SELECT `znacka`, `nazev` FROM `stavby` WHERE `id` = 331 LIMIT 1 ...jak jsem psal, s touhle proměnnou problém nebude...
panther
Profil
Majkelju:
tak v tom pripade neni v DB v tabulce „stavby“ zaznam s id = 331.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0