« 1 2
Autor Zpráva
Zdenka
Keeehi:
Je to perfektní, ještě jednou díky.
Poradil byste mi ještě, jak ošetřit titulky stránek?
Keeehi
Někde musíš získat ty názvy i s diakritikou, což je tak trochu problém, jelikož jediné místo, kde se vyskytují je v těch souborech ve složce data. Samozřejmě, že to jde vytáhnout regulárama, ale moc se mi to nelíbí. Řešení mě napadá, ale to by to bylo potřeba zase celé překopat.
Nejjednodušší, i když se mi to moc nelíbí, bude udělat paralelně ke složce data druhou složku titulky, ve které bude to samé, jen v těch souborech budou titulky, co se mají zobrazit. A ajaovat se budou 2 požadavky. Jeden na data, jeden na titulky. Snad je to pochopitelné, co mám na mysli.
Zdenka
Keeehi:
Chápu to tak, že si udělám složku titulky, kde budou opět soubory anyzovnik-vonny.htm atd., které budou obsahovat pouze Anýzovník vonný - Gloeophyllum odoratum atd.. A do souboru script.js nebo houba.php přidám funkci na vyvolání toho titulku. Tu si ale zatím neumím představit. Nešlo by to tak, že by byl ten titulek obsažen v data/anyzovnik-vonny.htm? Ušetřilo by mi to dost práce.

V exploreru ten ajax nevím proč nefunguje. Adresa se načte, ale druhy se nezobrazí.
Keeehi
Chápeš to správně. Je to vlastně skoro úplně stejný postup, jen by se přepsaly cesty, ale scripty by zůstaly téměř totožné.

Zdenka:
Nešlo by to tak, že by byl ten titulek obsažen v data/anyzovnik-vonny.htm? Ušetřilo by mi to dost práce.
Šlo by to. To je vytažení regulárem o kterém jsem psal.

V exploreru ten ajax nevím proč nefunguje. Adresa se načte, ale druhy se nezobrazí.
Jelikož to nemáš online, tak taky nevím.
Zdenka
Keeehi:
Tak jestli je to lepší, může být.

Jak to že ne? Všechno je na serveru, jen druhy fungují zatím po písmeno D.
Keeehi
Zdenka:
Jak to že ne? Všechno je na serveru, jen druhy fungují zatím po písmeno D
To bude tím, že jsem pak koukal už jen na tu testovací stránku.

function hashChange(){
    var houba=location.hash.slice(2);
    if (houba!=""){
        $('#druhy').load("houba.php?jmeno="+houba);
        document.title = "Fotogalerie - " + $('#druhy').html().match(/<h4>(^<*)</h4>/)[1];
    }
}
Zdenka
Keeehi:
S tím pátým řádkem se druh vůbec nezobrazí, načte se úvod. Je to online.
Keeehi
Ten regulár nebyl správně, zapomněl jsem tam tečku.
Zdenka
Keeehi:
Opraveno, přesto se to chová stále stejně. Jako by to vadilo té funkci hashChange.
Zdenka
Nevíte proč to nefunguje v tom Exploreru?
Tori
Zdenka:
Nastavení titulku po malé úpravě funguje: document.title = "Fotogalerie - " + $('#druhy').html().match(/<h4>([^<]*)<\/h4>/)[1];
Akorát většinou se mi obsah načetl až po změně titulku (takže titulek byl pořád o houbu nazpět), upravila bych funkci takhle:
function hashChange() {
    var houba = location.hash.slice(2);
    if (houba != "") {
        $('#druhy').load("houba.php?jmeno="+houba, function(response, status, xhr) { 
            document.title = "Fotogalerie - " + response.match(/<h4>([^<]*)<\/h4>/)[1];
        });
    }
}
Zdenka
Tori:
Díky, to je ono!
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: